KOLAYLI YENİ

15 Ekim 2018 Pazartesi

Öğrencilere mutfak eğitimi

ogrencilere-mutfak-egitimi

Afyon Kocatepe Üniversitesinde gastronomi ve mutfak sanatları bölümü öğrencilerine mutfak ekipmanları anlatıldı
21 Aralık 2017 Perşembe 18:56

Afyon Kocatepe Üniversitesi (AKÜ) Turizm Fakültesi Gastronomi ve Mutfak Sanatları Bölümü Öğrencilerine yönelik “Günümüzde Kesici Aletler ve Bıçakçılık” konulu seminer düzenlendi.

Turizm Fakültesi uygulama binasında gerçekleştirilen seminer Pirge bıçak tanıtım yetkilisi Tankut Paçacı ve Sadık Doğan’ın katılımıyla gerçekleştirildi. Seminere AKÜ öğretim elemanları ve öğrenciler katıldı.

Meslek tecrübelerini, mutfağın temel ekipmanlarını ve bıçak üretim süreçleri anlatan Paçacı,  öğrencilere bıçak çeşitlerini, kullanım alanlarını ve çıraklıktan-profesyonelliğe kadar kullanabilecekleri bıçaklar hakkında bilgiler verdi. Öğrencilerin sorularını cevaplandıran Paçacı, firma olarak Türkiye’nin bıçak ihtiyacının önemli bir kısmını karşıladıklarını ve ihracat hacminde ise sektörde öncü olduklarını söyledi.

Şef Sadık Doğan ise mutfaklarda kullanılan 130 farklı bıçağı öğrencilere göstererek, bıçakların kullanım alanlarını,  üretiminde kullanılan malzemeleri, güvenli kullanımı için dikkat edilecek hususları, hijyen kuralları çerçevesinde kullanımını ve doğrama şekillerini öğrencilere anlattı.

AKÜ Gastronomi ve Mutfak Sanatları Bölümü Öğretim Üyesi Yrd. Doç. Dr. Sabri Çelik’in plaket takdimi ile seminer son buldu.

 Haber okunma sayısı: 157

Yazdır

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

YORUMLAR

  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

DİĞER HABERLER

taziye

TAZİYE

15 Ekim 2018 Pazartesi 13:41
ptt-surekli-kendini-yeniliyor

PTT sürekli kendini yeniliyor

13 Ekim 2018 Cumartesi 19:56

AFYONKARAHİSAR - HAVA DURUMU

AFYONKARAHISAR