istek okulları

05 Haziran 2020 Cuma

Olay ortaya çıkınca suç duyurusunda bulunuldu

olay-ortaya-cikinca-suc-duyurusunda-bulunuldu

Sandıklı Ziraat Odası İlçe Başkanlığının iddialara göre Tarım ve Ormancılık İl Müdürlüğü envanterinde bulunan patates sökme makinesini usulsüz bir kararla satması,Tarım ve Ormancılık Müdürlüğünü harekete geçirdi. İl Müdürlüğü Ziraat Odası hakkında savcılığa suç duyurunda bulundu.
01 Nisan 2020 Çarşamba 21:25

2010 yılında Ege Tarımsal Araştırma Enstitüsü Müdürlüğü tarafından Afyonkarahisar Tarım ve Ormancılık İl Müdürlüğüne devredilen, buradan da Sandıklı Ziraat Odası İlçe Başkanlığı’na kullanım amaçlı verilen otomatik patates söküm makinesinin usulsüz satılması iddiası bir skandalı ortaya çıkardı.

OLAY ORTAYA ÇIKINCA SUÇ DUYURUSUNDA BULUNULDU

Çiftçilerin mesleki işlerini yapması ve tarımda üretimi arttırması hedefleri doğrultusunda verilen makine iddialara göre herkesten habersiz Sandıklı Ziraat Odası idarecileri tarafından 60 bin liraya Ülker Aydın isimli vatandaşa satıldı. Olayın ortaya çıkması ile birlikte harekete geçen İl Tarım ve Ormancılık Müdürlüğü yetkilileri olay ile ilgili Sandıklı Ziraat Odası Başkanlığı hakkında savcılığa suç duyurusunda bulundu.

ZİMMETİ İL TARIM VE ORMANCILIK

MÜDÜRLÜĞÜNDE VE SATIŞI DA YÖNETMELİĞE AYKIRI

30 Temmuz 2011 yılında çıkan resmi gazetede Ziraat Odaları birliğinin alım satım yönetmeliğine aykırı olduğu, iddialara göre Oda’nın kendi zimmetinde bile olsa önce ihale yönetmeliğine göre hareket edilmesi gerektiği belirtildi. Makinenin Ziraat Odaları Birliği’nin bu konuda nasıl bir yol izleyeceği İse merak konusu oldu. 


Haber okunma sayısı: 770

Yazdır

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

YORUMLAR

  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

DİĞER HABERLER


AFYONKARAHİSAR - HAVA DURUMU

AFYONKARAHISAR