AK PARTİ

26 Mart 2019 Salı

Fatih Çetinkaya

Otizmli çocuklar tacizden nasıl korunur?

otizmli-cocuklar-tacizden-nasil-korunur

Otizmli Çocukların Tacizden Korunması Semineri Afyonkarahisar’da gerçekleştirildi.
02 Ağustos 2018 Perşembe 21:50

Zafer Kalkınma Ajansı tarafından 2017 yılı teknik destek programı kapsamında finanse edilen Afyonkarahisar Otistik Çocuklar Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Derneğinin ev sahipliğinde ‘Otizmli Çocukların Tacizden Korunması, Otizmli Çocukların Mahremiyet Eğitimi ve Otizmli Çocukların Eğitimleri konulu seminer düzenlendi.

Afyonkarahisar ve çevre illerden 130 katılımcının yer aldığı eğitim özel eğitim öğretmenleri, sınıf öğretmenleri, PDR, sosyal çalışmacı, hemşire, doktor ve otizmli çocuk ailelerinden oluştu. Eğitimi Anadolu Üniversitesi Engelliler Enstitüsünden Yrd Doç Ayten Düzkantar verdi.

Eğitim hakkında bilgi veren Afyonkarahisar Otistik Çocuklar Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği Başkanı Fatma Kavas, “Otizmli çocukların giderek sayılarını artması toplumsal olarak sorumluluklarımız artması anlamını taşımaktadır. Konuşamayan, iletişim problemi olan bir çocuğunuz varsa bunu istenmeyen olaylara maruz kalmasını önlemek adına tedbirler almanız gerekmektedir” dedi.

Kavas şunları söyledi: “Bugün normal gelişim gösteren çocuklarımız dahi kötü niyetli insanlar tarafından tacize maruz kalmaktadır. Engelli ve otizmli çocuklarınız da bu riskleri önlemek adına tacizden korunma eğitimi düzenlemesinin uygun olacağını ve otizmli bireyle kimler çalışıyorsa bu eğitimi alması gerektiğini düşündük. Eğitimin yanı sıra mahremiyet, ergenlikteki gelişim ve eğitimleri konuları hakkında da eğitim kapsamını genişlettik. Derneğimizin Eğitim ve proje biriminden Merve Altınbaş’ın koordine ettiği projemiz 30/07/2018-01/08/2018 tarihleri arasında gerçekleştirildi. Eğitim programımıza gösterilen yoğun ilgi ve talep doğrultusunda bu yöndeki seminer kurslarımız yıl boyu devam edecektir.” Haber okunma sayısı: 681

Yazdır

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

YORUMLAR

  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

DİĞER HABERLER

sehidimiz-dualarla-ugurlandi

Şehidimiz dualarla uğurlandı

25 Mart 2019 Pazartesi 16:48
mazlum-ve-magdurlarin-sesi-olduk

Mazlum ve mağdurların sesi olduk

25 Mart 2019 Pazartesi 15:27
baskan-acardan-stklara-ziyaret

Başkan Acar’dan STK’lara ziyaret

25 Mart 2019 Pazartesi 15:08
ogrenciler-fidan-dikti

Öğrenciler fidan dikti

23 Mart 2019 Cumartesi 17:45
kavga-edilen-sehre-yatirim-gelmez

Kavga edilen şehre yatırım gelmez

22 Mart 2019 Cuma 21:36

AFYONKARAHİSAR - HAVA DURUMU

AFYONKARAHISAR