istek okulları

03 Haziran 2020 Çarşamba

Özel İdareye iş başvuruları yeniden alınacak

ozel-idareye-is-basvurulari-yeniden-alinacak

İl Genel Meclisi Şubat ayı toplantılarının 3. birleşiminde Özel İdaresi bünyesinde alınacak olan 69 daimi işçiyle ilgili daha önceki başvuruların kabul edilmeyeceği işe başvurmak isteyenlerin yeniden başvuruda bulunmaları gerektiği belirtildi.
05 Şubat 2020 Çarşamba 20:10

Afyonkarahisar İl Genel Meclisi 3. Birleşimi Meclis Başkanı Burhanettin Çoban Başkanlığında gerçekleşti. Toplantıda ilk olarak önergeler okunarak karara bağlandı. Vali Mustafa Tutulmaz’ın meclise sunduğu İl Özel İdaresi Bünyesinde daimi işçi statüsünde işçi alımında ilişkin daha önce ilana çıkılan ve iptal edilen 69 işçi alımına ilişkin güncelleme yapılmasına ilişkin önerge okunarak plan bütçe, idari ve hukuk işleri, imar ve bayındırlık ile araştırma ve geliştirme komisyonlarına havalesi oy birliği ile kabul edildi.

MHP İl Genel Meclis Üyesi Ahmet Zeki Ertürk, daha önce ilana çıkıldığını belirterek iptal olmadan önce başvuranların geçerli olup olmadığını sordu. Bunun üzerine açıklama yapan İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Murat Toy, işe alım şartlarında değişiklik olması nedeniyle daha önceki başvuruların geçersiz olduğunu söyledi. Toy, başvuruların yeniden yapılıp değerlendirileceğini söyledi.

“SPOR SALONU OLMAYAN İLÇE KALMAYACAK”

İl Milli Eğitim Müdürlüğü bünyesinde Spor salonun yapılmasına ilişkin arsanın Erkmen Belediye’sinden İl Özel İdaresi’ne tahsisine ilişkin önerge ilgili komisyonlara havale edildi. Başkan Çoban konuya ilişkin bakanlığın standartlarına uygun olmayan hiçbir salon yapımına onay vermediklerini kaydetti. Çoban, İnşallah sizlerle beraber spor salonu olmayan ilçemiz kalmayacak. Her ilçemizin mutlaka uluslararası standartları taşıyan bir salonu olacak. Aynı anda bazen 5-6 salon gerekiyor. Afyon’dan otellerimizin çok fazla olduğu için buraya turnuva veriliyor” dedi.Başkan Çoban ayrıca Bolvadin Büyük Birlik Partisi İl Genel Meclis Üyesi Derviş Aynacı’nın Büyük Birlik Partisi’nden istifa ettiğini ve bundan sonra meclis üyeliğini bağımsız olarak sürdüreceğini bildirdi.

 

>>KAYNAK: Afyon Türkeli Gazetesi/Hayati Kanat

  Haber okunma sayısı: 403

Yazdır

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

YORUMLAR

  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

DİĞER HABERLER

akulu-ogrencilerin-iha-basarisi

AKÜ’lü öğrencilerin İHA başarısı

02 Haziran 2020 Salı 21:36
hayvan-pazari-yeniden-aciliyor

Hayvan pazarı yeniden açılıyor

02 Haziran 2020 Salı 21:00
gulmek-ruhun-musikisidir

Gülmek ruhun musikisidir

02 Haziran 2020 Salı 20:52
afyon-buyuksehirlerle-yarisiyor

Afyon, büyükşehirlerle yarışıyor

02 Haziran 2020 Salı 20:14

AFYONKARAHİSAR - HAVA DURUMU

AFYONKARAHISAR