Triovista, İstek

02 Temmuz 2020 Perşembe

Özür dileyip istifa etmeli!

ozur-dileyip-istifa-etmeli

Mil-Diyanet Sen Sinanpaşa İlçe Başkanı Resul Elmas, “ÖSYM Başkanı milletimizden özür dileyip istifa etmelidir” dedi.
29 Haziran 2020 Pazartesi 23:31

Mil-Diyanet Sen Afyonkarahisar-Sinanpaşa İlçe Başkanı Resul Elmas, yaptığı yazılı açıklamada ÖSYM’nin bir skandala imza attığını ileri sürdü. Elmas açıklamasında şunları kaydetti:

“ÖSYM dün yapılan YKS sınavında büyük bir skandala daha imza attı. TYT Türkçe testinde yaşantısı ile gençlere kötü örnek olan, LGBT’ci örgütlerin yürüyüşlerinde hep en önde taşıdığı ‘velevki ibneyiz’ pankartıyla dikkatleri çeken Mabel Matiz’in “Fırtınadayım” şarkısının bir sözüne yer verilerek ne ifade ettiği soruldu. Şarkıcı Mabel Matiz, aile kurumunu alenen hedef alan LGBT'nin sözde eylemlerine sosyal medyadan verdiği açık destekle biliniyor.

Mil-Diyanetsen olarak kurulduğumuz günden beri sürekli İstanbul Sözleşmesi’ne vurgu yapmış ve LGBT örgütlerinin gençlerimiz ve aile kurumunu hedef alan faaliyetlerine dikkat çekmiştik. Mil-Diyanetsen olarak bu konuda ne kadar haklı olduğumuzu bir kez daha ÖSYM’nin skandal sorusuyla görmüş olduk.

İkide bir bize ‘İstanbul Sözleşmesi ve LGBT örgütleri hakkında çok ileri gidiyorsunuz, başka işiniz yok mu?’ diye serzenişte bulunan diğer stk’lar , şimdi bizi daha iyi anlıyor olmalıdırlar. En son Diyanet İşleri başkanı Prof. Dr. Ali ERBAŞ hocamıza suç duyurusunda bulunma küstahlığını gösteren bu örgütler, işi YKS sınavına giren gençlerimize reklamlarını yaptıracak boyuta getirmişlerdir.Mil-Diyanetsen olarak sürekli İstanbul Sözleşmesi iptal edilmeli ve faaliyet gösteren tüm LGBT örgütleri acilen kapatılmalıdır diye haykırdık ve haykırmaya da devam edeceğiz. Ülkemizde faaliyet gösteren milli ve manevi duyarlılığı olan tüm STK’ ları da bize destek vermeye, yanımızda olmaya davet etmiştik. Maalesef ‘bana dokunmayan yılan bin yıl yaşasın’ felsefesini kendilerine düstur edinen bu duyarsız stk’ lar gerekli tepkiyi ortaya koyamamışlardır.

İstanbul Sözleşmesi’nden gücünü alan bu örgütler sadece televizyon, sinema, reklam, sosyal medyada değil; ÖSYM gibi bir kurumda bile kendini ve rengini ortaya koyarak aile kurumumuzu yıkmaya, gençlerimizi zehirlemeye devam etmektedirler.

Mil-Diyanetsen olarak tek başımıza da kalsak başta İstanbul Sözleşmesi olmak üzere aileye zarar veren tüm yapılara ve oluşumlara karşı mücadele etmeye devam edeceğiz. Sayın Aile Bakanı’mızın da gerekli hassasiyeti göstermesi ve acil tedbirler alması gerekmektedir. Aile bakanlığı aileyi korumak için kurulmuş bir bakanlıktır. Tüm bu gelişmelere kayıtsız kalması düşünülemez.

Sn. CUMHURBAŞKANIM

Son yıllarda yaşadığımız manevi tahribat sadece gençlerimiz değil, aile kurumunun tüm bireylerini etkileyecek hadde ulaşmıştır. 26 dakikada alelacele kabul edilen İstanbul Sözleşmesi’ni tekrar gözden geçirmenizi, LGBT örgütlerinin faaliyetlerinin acilen durdurulmasını, TV dizileri ve ahlaksız programlara karşı daha etkin tedbirler alınmasını, RTÜK bünyesinde Diyanet İşleri Başkanlığı’ndan da bir üyenin bulunmasını talep ediyoruz.

Dün YKS sınavında yaşanan skandaldan sonra ÖSYM başkanı derhal milletimizden özür dilemeli ve istifa etmelidir. Bu affedilecek göz ardı edilecek basit bir hata değildir.” Haber okunma sayısı: 271

Yazdır

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

YORUMLAR

  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

DİĞER HABERLER

afyon-kocatepe-universitesi-gururumuz-oldu

Afyon Kocatepe Üniversitesi gururumuz oldu

02 Temmuz 2020 Perşembe 22:04
belediye-fiyat-tarifelerine-zam-geldi

Belediye fiyat tarifelerine zam geldi

02 Temmuz 2020 Perşembe 21:15
vali-cicek-iade-i-ziyaretlerde-bulundu

Vali Çiçek, iade-i ziyaretlerde bulundu

02 Temmuz 2020 Perşembe 21:10
allah-bizi-mahcup-etmesin

Allah bizi mahcup etmesin

02 Temmuz 2020 Perşembe 21:02

AFYONKARAHİSAR - HAVA DURUMU

AFYONKARAHISAR