istek okulları

07 Haziran 2020 Pazar

Paşa'dan Şehit aileleri ve Gazilere ziyaret

pasadan-sehit-aileleri-ve-gazilere-ziyaret

İkmal ve Garnizon Komutanlığı görevine atandığı ilk günden itibaren Şehit Aileleri ve Gazilere büyük önem veren Tuğgeneral Osman Alp Türkiye Harp Malulü Gaziler Şehit Dul ve Yetimleri Derneği Afyonkarahisar şube başkanlığına iade-i ziyarette bulundu.
13 Ekim 2019 Pazar 21:29

Ziyarette 3 yaşındaki Şehit çocuğunu kucağından indirmeyen Tuğg. Alp. tüm şehit ailelerinin ve gazilerin emrinde olduğunu belirterek, geçtiğimiz gün derneğe yapılan saldırıyı da kınadı. Tuğg. Alp, "Bu her ne şekilde olursa olsun kabul edilebilir bir şey değil kınıyorum" dedi.

İkmal ve Garnizon Komutan Tuğgeneral Osman Alp'ın, Şehit Aileleri ve Gazilere büyük önem veren Tuğgeneral Osman Alp Türkiye Harp Malulü Gaziler Şehit Dul ve Yetimleri Derneği ziyaretinde çok sayıda Şehit babası ile Gazi hazır bulundular.

Şube Başkanı İsmail Kumartaşlı ve yönetimi tarafından karşılanan Tuğg. Alp, ilk olarak şube binasını gezdi ve çalışmalar hakkında Kumartaşlı'dan bilgiler aldı.

Ziyareti boyunca; Şehit Jandarma Uzman Çavuş Gökhan Şengül'ün 3 yaşındaki Gökhan Şengül'ü kucağından indirmeyen ve yakından ilgilenen Tuğg. Alp, tüm Şehitlerimize Allah’tan rahmet, gazilerimize ise acil şifalar ve uzun ömürler diledi.Geçtiğimiz günlerde Şube başkanı İsmail Kumartaşlı ve şube binasına yapılan çirkin saldırıyı kınayan Alp; "Yapılan saldırı her ne şekilde olursa olsun kabul edilebilir bir şey değil kınıyorum" dedi.

Şube çalışmaları ile Şehit Aileleri ve Gaziler hakkında Şube Başkanı İsmail Kumartaşlı'dan bilgiler alan Alp, başkan Kumartaşlı ve yönetimini de başarılı çalışmalarından dolayı tebrik etti.

Ziyaretten dolayı büyük onur ve mutluluk duyduklarını belirten Kumartaşlı, göreve ilk geldiği günden itibaren kendilerini makamında kabul eden,  Şehit Aileleri ve Gazilerle yakından ilgilenip desteğinin sonsuz olduğunu bildiren Tuğgeneral Alp'e tüm Şehit aileleri ve Gaziler adına teşekkür etti.

Kumartaşlı, 'Barış Pınarı' harekâtında önemli bir görev üstlenen ve tüm mühimmat sevkiyatının buradan yapıldığı Afyonkarahisar İkmal ve Garnizon Komutanlığının ve tüm askerlerimizin yanında olduklarını söyleyerek; "Allah sizlere güç kudret versin. Bizlerde her an canımızla, kanımızla göreve hazırız" dedi.

Ziyarette tüm Şehit babalarıyla ve gazilerle teker teker ilgilenip onları dinleyen Tuğg. Alp'e ziyaret sonunda, Başkan Kumartaşlı tarafından Türkiye ve Afyonkarahisar haritaları hediye edildi. 
Haber okunma sayısı: 158

Yazdır

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

YORUMLAR

  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

DİĞER HABERLER


AFYONKARAHİSAR - HAVA DURUMU

AFYONKARAHISAR