istek okulları

31 Mayıs 2020 Pazar

Paslı, gençlere ve topluma çağrıda bulundu

pasli-genclere-ve-topluma-cagrida-bulundu

Aileyi Destekleme Derneği (ADED) Başkanı Uzm. Cemil Paslı, 18-24 Mayıs Aile Haftası nedeniyle açıklamalarda bulundu.
18 Mayıs 2020 Pazartesi 21:41

Paslı açıklamasına, “Coronavirüs (covid 19) nedeniyle ülkemizde ve dünyada yaşanan pandemi sürecinin her işin başının bireysel planda sağlık ve toplumsal alanda ise aile olduğunu tüm dünyaya gösterdi” tespitiyle başladı.

Paslı, “sağlıklı birey ve huzurlu toplum için mutlu ailenin kilit taşı olduğunu, insan için her açıdan en güvenli mekânın aile ve ev olduğu gerçeği artık tüm dünyanın kabul ettiği bir gerçek” dedi.

Paslı açıklamasına şöyle devam etti: “Evi yaşanılır kılmanın esası olan mutlu aile için; sohbet, sofra, seyahat, seccade, sevgi, sayfa, samimiyet, sistem ve sabır birliğine ihtiyaç olduğu yaşanan süreçte açıkça ortaya çıkmıştır. Pandemi süreci dünyada hiçbir şeyin eskisi gibi olmayacağını gösterdi. Komünizmin üretimin önündeki engel, kapitalizmin ise vahşi tüketimi yavaşlatan bir kurum olarak gördüğü aile, coronavirüsün (covid 19) oluşturduğu pandemiyle kişi ve toplum için en değerli sığınak olduğunu ispat etmiştir.”

Paslı, başta gençler olmak üzere topluma şu çağrıda bulundu: “Mutluluk anayasasının değişmez ilk 3 maddesi şunlardır: Hayatta mutlu olmak istiyorsanız; aşkın varlığımız Rabbimizle ilişkiler 1. sırada, içkin varlığımız birbirimizde huzur ve sükunet bulduğumuz içkin varlığımız eşimizle ilişkiler 2. sırada ve taşkın varlığımız, hayatımızın meyveleri çocuklarımızla ilişkiler 3. sırada olmalı. Hayat, hep 18-65 yaş arası güçlü halimizden ibaret olmadığı gibi, dünyada da her şey planlandığı gibi normal şartlar altında devam etmiyor. Gençler! Cennette kurulan aile müessesesinin huzuruna kavuşun, bir an evvel evlenin, mutlu aile içerisinde hem sağlıklı bireye hem de huzurlu topluma destek verin.”

Paslı açıklamasına şu sözlerle son verdi: “Pandemi sürecinden çıkışta dünyada ve ülkemizde hiçbir şeyin eskisi gibi olmayacağı gerçeğinden hareketle; 18-24 Mayıs aile haftasında fert, aile, STK’lar ve kamu olarak; bütün sosyal politikalarımızı “her işin başı sağlık ve aile” ilkesine göre, yeni dönemin yeni şartlarına göre yeniden gözden geçirelim. 21. Yüzyılın sağlıklı birey ve huzurlu toplum için mutlu aile kurumuna dayanan milletlerin yüzyılı olacağını unutmayalım.” Haber okunma sayısı: 408

Yazdır

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

YORUMLAR

  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

DİĞER HABERLER

sandikli-afyon-minibus-seferleri-basliyor

Sandıklı-Afyon minibüs seferleri başlıyor

30 Mayıs 2020 Cumartesi 20:30
sandiklida-cuma-namazi-heyecani

Sandıklı’da Cuma Namazı heyecanı

30 Mayıs 2020 Cumartesi 20:25
soz-verdik-yapiyoruz

Söz verdik yapıyoruz

29 Mayıs 2020 Cuma 23:08
pasa-camiinde-ilk-cuma-namazi

Paşa Camii’nde ilk Cuma Namazı

29 Mayıs 2020 Cuma 22:12
pandemi-kurulu-toplandi

Pandemi Kurulu toplandı

29 Mayıs 2020 Cuma 22:02

AFYONKARAHİSAR - HAVA DURUMU

AFYONKARAHISAR