CACTUS YENİ

26 Ağustos 2019 Pazartesi

moto

PTT teknolojiye iyi bir şekilde adapte oldu

ptt-teknolojiye-iyi-bir-sekilde-adapte-oldu

07-10 Şubat tarihleri arasında yapılacak olan PTT A.Ş. Yönetim ve Değerlendirme Toplantısının açılış programı Vali Mustafa Tutulmaz’ın katılımıyla başladı.
08 Şubat 2019 Cuma 21:09

Afyonkarahisar’da gerçekleştirilen ve şirketin 2018 hedef gerçekleşmeleri ile 2019 yılı yeni hedef planlamaları konusunda gerekli değerlendirmelerin yapılacağı PTT A.Ş. Yönetim ve Değerlendirme Toplantısının açılış programına Vali Mustafa Tutulmaz’ın yanı sıra PTT A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı ve Genel Müdürü Kenan Bozgeyik, PTT Merkez Teşkilatı üst düzey yöneticileri ile 81 ilin PTT Başmüdürleri katıldı.

PTT A.Ş. Yönetim ve Değerlendirme Toplantısının açılış programı PTT A.Ş.’nin geniş hizmet ağını ve diğer faaliyetlerini anlatan bir tanıtım filmi ile başladı.

Açılış programında ilk olarak PTT A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı ve Genel Müdürü Kenan Bozgeyik PTT’nin tarihsel gelişimi ve bugünkü durumu hakkında detaylı bir konuşma yaptı.

PTT A.Ş. Yönetim ve Değerlendirme Toplantısının açılış programında konuşan Vali Mustafa Tutulmaz; “PTT teşkilatının değişik kademelerinden buraya gelen değerli kardeşlerim sizleri ülkemizin parlayan yıldızı Afyonkarahisar'da ağırlamaktan büyük bir mutluluk duyduğumu ifade ederken değerlendirme toplantımızın hayırlı uğurlu olmasını diliyorum. Afyonkarahisar Cumhuriyetin kurulduğu, Cumhuriyetin ilk ateşinin yakıldığı topraklardır. Eğer bugün burada huzur içerisinde bulunuyorsak o gün Türk ordusu ve Afyonkarahisar’lıların bu mücadeledeki büyük bir gayretinin sonucudur.” dedi.TERMALİ HER YÖNÜYLE KULLANAN

BİR TOPLUM HALİNE GELDİK

Afyonkarahisar’ın son yıllarda kendinden her yönüyle bahsettirdiğini ifade ederek sözlerine devam eden Vali Tutulmaz; “Afyonkarahisar’ımız son yıllarda kendinden her yönüyle bahsettirmektedir. Bunların başında da termal gelmektedir. İçinde bulunduğumuz bu otel benzeri 11 adet 5 yıldızlı otelimiz olmak üzere değişik kademelerde 26.000 yatak kapasitesine sahibiz. Şükürler olsun ki bunlarda doluluk oranında bir sıkıntımız yok. Biz yıllarca termali yeterince kullanamayan bir toplumdan şu anda her aşamada kullanan bir toplum haline geldik. Şu anda biz termalden elektrik enerjisi üretiyoruz, seraları ısıtıyoruz, şehir merkezini ve Sandıklı ilçemizin bir kısmını ısıtıyoruz, otellerimizde kullanıyoruz ve %92’sini de reenjeksiyon yöntemi ile yeniden toprak altına gönderiyoruz. İsrafı azalttık. Sadece otellerde kullanılan bölümü atık su olarak gönderiyoruz. Enerji ve ısıtmada kullandıklarımızın tamamını reenjeksiyon sistemi ile yer altına gönderiyoruz.” dedi.

AFYONKARAHİSAR ÜLKEMİZİN EN

ÖNEMLİ ŞEHİRLERİNDEN BİRİSİ OLACAK

Afyonkarahisar’ın termalin yanında kültürel zenginliğiyle, yol üstü turizmiyle, mermeriyle, spor ve sağlık turizmiyle her geçen gün kendinden daha fazla bahsettirdiğine dikkat çeken Vali Tutulmaz; “Afyonkarahisar sadece termaliyle değil, kültürel zenginliğiyle, yol üstü turizmiyle, mermeriyle ve son zamanlarda spor turizmiyle ve yine de termal ile birlikte gelen sağlık turizmiyle her geçen gün kendinden bahsettirmektedir. Önümüzdeki 5-10 yıllık süreçte Türkiye'nin önemli şehirlerinden biri olacaktır, bunu açıkça ifade etmek isterim. Bunda az önce bahsettiğim özelliklerin yanında bulunduğu coğrafyanın çok önemli bir rolü vardır. Günübirlik olarak sabah gidip akşam Afyonkarahisar'a dönülecek mesafede 30'un üzerinde il vardır ve bunların da nüfusu ülkemizin yüzde yetmişidir. Afyonkarahisar böyle büyük şehirlere yakın mesafede ve yol üstü turizmi açısından da önemli bir yerdedir. Bu yönüyle de PTT'nin önemli merkezlerinden biri olma yolunda da hızla ilerliyor ve ilerlemesi de gerekiyor.” dedi.

TEKNOLOJİYE PTT İYİ BİR ŞEKİLDE ADAPTE OLUYOR

Geçmişte postacının insanlar için önemli olduğuna değinerek konuşmasına devam eden Vali Tutulmaz; “Bizim neslimizde postacı her şeydi. Postacı beklenen kişiydi. Sokaktan Postacı geçtiğinde bize mi geliyor acaba diye önce bir heyecanlanırdık. Anadan, babadan, kardeşten bir mektup geliyordur ya da bir sınavı kazanmışızdır onu haberdar ediyordur. Yani bizim için postacı çok çok önemliydi. Bugün belki bizim çocuklarımıza bu durumu anlatsak onlar bundan çok fazla bir anlam çıkaramayacaktır. Çünkü geldiğimiz çağda, görüntülü telefonların olduğu bir dönemde birileriyle posta yoluyla hasret gidermek onlara anlamsız gelebilir. Benim 1976 yılında yatılı öğrencilik yaptığım dönemde köyümden çıktığımda ayda bir mektupla haberleşirdik. Köyümüzde bir telefon vardı. 2-3 ayda bir de o telefonun başında birini bulabilirsek ailemizle görüşürdük. Bugün şükürler olsun ki teknolojiye PTT’imiz de, diğer kamu kurum ve kuruluşlarımızda iyi bir şekilde adapte oluyor.  Ben özellikle genel müdürümüz başta olmak üzere bugüne kadar PTT’ye hizmet etmiş herkese bu değişimi sağlayabildikleri için huzurlarınızda teşekkür ediyorum.” dedi.

ÜLKE OLARAK TEKNOLOJİYİ YAPAR HALE GELMEMİZ LAZIM

Teknolojide ve haberleşmede elektronik ortama geçildiğini ifade ederek konuşmasına devam eden Vali Tutulmaz; “Teknolojide bir yönüyle artık elektronik ortama geçildi. Haberleşmelerde elektronik ortama geçildi. Kamuda yine elektronik ortamda haber ve yazışmalar çoğalmaya başladı. Bunun da temelini ve güvenliğini sağlayacak olan sizin kurumunuzdur. Bundan dolayı sizlere teşekkür ediyoruz. Artık ticaret de değişti, e ticaret yolu ile artık herkes evine kadar malın gelmesini istiyor. Son yıllarda da PTT’nin yine kargo çalışmaları önemli bir başarı gösterdi. Ben gerçekten bu başarıdan dolayı sizleri tekrar tebrik ediyorum. Ama yeniliğin sınırı yok. Eskiden yüzyılda olan değişiklikler şimdi yılda olmaya başladı. Bu gelinen noktada kalınmaması gerektiğini düşünüyorum. Yine bir gözlemim var. Ülke olarak teknolojiyi her alanda biz çok iyi kullanıyoruz ama bizim artık ağır ağır ülke olarak teknoloji yapar konuma da gelmemiz lazım. Kullanmadaki becerimizi yapmada da göstermemiz lazım. Bunda da işte her kurum kendi üzerine düşeni yaparsa ben bunun kısa zamanda olabileceğini düşünüyorum. İyimser olmamız lazım, ama iyimser olabilmenin yolu da daha çok çalışmaktan ve emek harcamaktan geçiyor. Ben bu başarılı çalışmalarınızın bu dönemde burada yaptığınız toplantılarla katlanarak devam etmesi dileğiyle başarılı bir toplantı ve başarılı bir yıl dileyerek sizleri bundan sonraki yıllarda da Afyon'da misafir etmeyi bekler, çalışmanızın hayırlı uğurlu olmasını dilerim.” dedi.

Konuşmaların ardından Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Mehmet Cahit Turhan’ın video mesajının katılımcılar tarafından izlenmesiyle açılış programı tamamlandı.

07-10 Şubat tarihleri arasında gerçekleşecek olan PTT AŞ. Yönetim ve Değerlendirme Toplantısında şirketin stratejik planı, 2018 yılı değerlendirmesi ve 2019 yılı hedefleri görüşülecek. Haber okunma sayısı: 149

Yazdır

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

YORUMLAR

  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

DİĞER HABERLER