istek okulları

07 Haziran 2020 Pazar

Rant uğruna tarihi yapılar yok edilmemeli

rant-ugruna-tarihi-yapilar-yok-edilmemeli

Mimarlar ve Mühendisler Odasını ziyaret eden CHP İl Başkanı Nevzat Ercan, Afyon’da günübirlik plan değişiklerinin yapılmasının doğru olmadığını, uzun vadeli planlamalar yapılmasının yerinde olacağını, rant uğruna tarihi yapı ve binaların yok edilmesine göz yumulmaması gerektiğini söyledi.
14 Ekim 2019 Pazartesi 21:53

1-10 Ekim tarihleri arasında kutlanan Mimarlar ve Mühendisler Haftası dolayısıyla CHP İl Başkanı Nevzat Ercan, İl Kadın Kolları Başkanı Meral Doğan, İl Başkan Yardımcısı Mustafa Karanfil ile il yönetim kurulu üyeleri Sabri Durak ve Mehmet Dereağzı Mimar ve Mühendisler Odası Şube Başkanı Süleyman Bircan ve yönetim kurulunu ziyaret ettiler.

Afyon’daki mimar ve mühendislerin çalışmaları, sorunları hakkında bilgi veren Başkan Bircan kamuda çalışanlarla birlikte 230’un üzerinde üyeleri olduğunu, hafta nedeniyle etkinlikler düzenlediklerini, CHP İl Başkanlığının ziyaretinden son derece memnun olduklarını, bu tür ziyaretlerin siyasi parti gözetmeksizin kendileri için önemli olduğunu belirtti.

İl Başkanı Nevzat Ercan da hafta nedeniyle yaptıkları ziyaretin kendileri içinde memnuniyet verici olduğunu, sağlıklı ve güvenli bir çevrede yaşam ve mülkiyet hakkının korunması, kentlerin kimlikli ve planlı gelişmesi için çalışmaların sürdürülmesinde ve Afyon’un kültür, sanat, tarih ve dokusuna yaptıkları katkı ve çalışmalardan dolayı yönetimi ve temsil ettikleri tüm mimar ve mühendisleri kutladı, başarılar diledi.

Her türlü sorun ve önerilerinde yanlarında olacaklarını belirten Ercan; Tüm STK’ların çok önemli görevler üstlendiklerine dikkat çekti.

Afyon’da günü birlik plan değişiklerinin yapılmasının doğru olmadığını, uzun vadeli planlamalar yapılmasının yerinde olacağını, rant uğruna tarihi yapı ve binaların yok edilmesine göz yumulmaması gerektiğini, işin ehillerince bu konuların görüşülüp fikirlerinin alınmasının yerinde olacağını söyledi. 
Haber okunma sayısı: 149

Yazdır

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

YORUMLAR

  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

DİĞER HABERLER


AFYONKARAHİSAR - HAVA DURUMU

AFYONKARAHISAR