istek okulları

22 Şubat 2020 Cumartesi

Rekor ondaydı, bırakıyor!

rekor-ondaydi-birakiyor

Afyonkarahisar’da işçi sendikaları arasında en uzun başkanlık görevini yapma rekorunu kıran Demiryol-İş Sendikası Şube Başkanı ve Türk-İş İl Temsilcisi Muharrem Uslu sendikacılık faaliyetlerine son veriyor.
18 Ağustos 2019 Pazar 19:36

Demiryol-İş Sendikası Afyonkarahisar şubesinde basın toplantısı düzenleyen Başkan Uslu kırk yılı aşan sendikacılık geçmişi son vererek başkanlığı bırakacağını açıkladı.

İKİ LİSTE YARIŞA GİRİYOR

Demiryol-İş olarak Eylül ayında yapılacak olan olağanüstü kongrede görevinin son bulacağını ifade eden Başkan Uslu, Sendika genel sekreterlerinin iki liste halinde kongrede başkanlık koltuğu için yarışacaklarını söyledi.

DEMİRYOLU İŞ’ DEN ZOR MÜSAADE ALDIKTüm delegelerden veda için izin aldığını ifade eden Başkan Uslu: “Ben bu vedayı, görevden ayrılma sürecini şöyle açıklayayım: İşçimizden, delegelerimizden, bütün teşkilatımızdan, demiryolu işten müsaade aldık. Yaşım 65 oldu ve artık emekli olma zamanı geldi, diye düşünüyorum. Hatta bu işi daha fazla yaptığımı düşünüyorum, aslında beş ya da sekiz yıl önce bırakılmasının daha uygun olduğunu ifade etmek istiyorum” dedi.

SENDİKACILIK ZOR BİR MESLEK

Sendikacılığın zor bir meslek olduğunu ifade eden Başkan Uslu: “Sendikacılık inanın zor bir meslek, zor bir görev. Bu zor göreve mutlaka işverenin, bürokratın, siyasetçinin destek olması gerekiyor. Ben zaman zaman bunlar karşılık bulmadığı zaman da, görevim gereği siyasetçilerle de, hangi iktidar olursa olsun iletişim kurdum. Sorunları siyasete ve bürokrata taşıma gibi görevleri de layıkıyla yaptık ve o noktada da çok başarılı olduğumu düşünüyorum” dedi.

KONGRE 8 EYLÜL’DE

Kongre tarihi hakkında da bilgiler veren Başkan Uslu: “Nasip olursa bundan sonraki süreçte Demiryolu İş’in 8 Eylül’ de olağanüstü kongresi var. Bu kongrede görevimizi arkadaşlarımıza devredeceğiz. Yapılması gereken faaliyetleri dürüstçe yapma imkânı bulduk. Yapmış olduğumuz hizmetlerden hiç eleştiri almadık. Mümkün olduğu kadar Allah’tan korkan, kuldan utanan anlayışını hep ön planda tuttuk. Bu duygularla bu görevin başında bulunduk. Yüzümüzün akıyla bu görevi teslim etme imkânını bulduk. Bu sebeple çok mutluyum” dedi.

HİZMETLERDEN HİÇ ELEŞTİRİ ALMADIK

Başkan Uslu: “Yapmış olduğumuz hizmetlerden hiç eleştiri almadık. Mümkün olduğu kadar Allah’tan korkan, kuldan utanan anlayışını hep ön planda tuttuk. Bu duygularla bu görevin başında bulunduk. Yüzümüzün akıyla bu görevi teslim etme imkânını bulduk. Bu sebeple çok mutluyum” şeklinde konuştu.

 

KAYNAK: TÜRKELİ GAZETESİ Haber okunma sayısı: 218

Yazdır

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

YORUMLAR

  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

DİĞER HABERLER


AFYONKARAHİSAR - HAVA DURUMU

AFYONKARAHISAR