CACTUS

26 Haziran 2019 Çarşamba

Ressam Polis, öğrencilere hain darbe girişimini anlattı

ressam-polis-ogrencilere-hain-darbe-girisimini-anlatti-

Afyon Kocatepe Üniversitesi (AKÜ) Hukuk Fakültesi tarafından düzenlenen Kariyer Günleri etkinlikleri kapsamında Ressam Polis Başmüfettişi Ahmet Sula konuk edildi.
09 Ekim 2018 Salı 19:09

 Hukuk Fakültesi konferans salonunda düzenlenen “İnsan ve İletişim” konulu konferansın açış konuşmasını yapan Hukuk Fakültesi Dekan V. Prof. Dr. Hasan Hüseyin Bayraklı, “Öğrencileri hayatın içerisindeki insanlarla tanıştırıp, öğrencilerin bu insanlardan bir şeyler almalarını ve bir şeyler kapmalarını arzu ediyoruz. Öncelikle konunun başlığı itibariyle insan ve iletişim dediğimizde ben şunları söyleyeceğini düşündüm; bu konferansın ismi biraz gönülden gönüle olmalı gibiydi dedim. Kendisini ilk defa burada tanıdık. Ama bu tanışıklıktan dolayı gönülden gönüle bir insan olduğunu söyleyebilirim” diye konuştu.

“15 TEMMUZ İNSANLIK TARİHİNİN KIRILMA GECESİYDİ”

15 Temmuz gecesi gerçekleşen olayların sinevizyon gösterisinin yapıldığı etkinlikte konuşan Polis Başmüfettişi Ahmet Sula, “Bu ülkenin, bu kadim milletin 15 Temmuz’a dair hafızama kazıdığım şu olmuştur; o gece değil Türk tarihinin, Türk İslam tarihinin hatta insanlık tarihinin kırılma gecesiydi. Ülkemiz çok önemli bir noktadadır. Yedi düvele karşı Sayın Cumhurbaşkanımız önderliğinde bir mücadele veriyoruz. O yüzden bizler yarına daha şuurlu hazırlanırsak, bu bedenin üzerine hangi elbiseyi giyersek hakkını veririz” dedi.

KİŞİLİK VE BENLİK DIŞINDAKİ HER ŞEY ARGÜMANDAN İBARETTİR

Algı ve hakikatin iyi idrak edilerek anlaşılması gerektiğinin altını çizen Sula, ”Alışılagelmiş bir profile bürünmek,  benzemekle olmaz, olmakla olunur. Önemli olan kendini tanımak, eğer kendini tanırsan bana ne derlerse desinler hiç umurumda olmaz. Bunun için evvela kendimizi tanımamız gerekir. İnşallah sizlere anlattıklarımla faydalı olurum sizlere dokunurum ki yarabbi ben de bunları getirdim derim. Eğer hayata dair bir derdiniz ve sorunuz yoksa giderken götüreceğiniz tek şey bedeniniz olur. İmajlarımız ve görünümlerimiz aslında bize lazım olan şey değildir. Biz o imajın içindeki kişileriz.  Kişiliğimiz ve benliğimiz dışındaki her şey argümanlarımızdır” şeklinde konuştu.

Etkinlik, öğrencilerin sorularının cevaplanmasının ardından sona erdi.
Haber okunma sayısı: 131

Yazdır

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

YORUMLAR

  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

DİĞER HABERLER

mavi-kapaklar-umut-oldu

Mavi Kapaklar umut oldu

25 Haziran 2019 Salı 21:37
bolvadinli-asker-intihar-etti

Bolvadinli asker intihar etti

24 Haziran 2019 Pazartesi 22:36
sinanpasa-bezelyeyi-dunyaya-tanitacak

Sinanpaşa, bezelyeyi dünyaya tanıtacak

24 Haziran 2019 Pazartesi 22:23
problem-odakli-degil-cozum-odakli

Problem odaklı değil; çözüm odaklı

24 Haziran 2019 Pazartesi 22:15
piknikcilerden-akdaga-yogun-ilgi-

Piknikçilerden Akdağ’a yoğun ilgi

24 Haziran 2019 Pazartesi 22:07
meclis-1-temmuzda-toplanacak

Meclis 1 Temmuz’da toplanacak

24 Haziran 2019 Pazartesi 21:50

AFYONKARAHİSAR - HAVA DURUMU

AFYONKARAHISAR