bayram üst

26 Mayıs 2020 Salı

Sandıklı Ziraat Odası Başkanlığında skandal

sandikli-ziraat-odasi-baskanliginda-skandal

Sandıklı Ziraat Odası İlçe Başkanlığı iddialara göre Tarım ve Ormancılık İl Müdürlüğü envanterinden bulunan patates sökme makinesini usulsüz bir kararla sattı.
30 Mart 2020 Pazartesi 20:15

Sandıklı Ziraat Odası İlçe Başkanlığı’na 2010 yılında Ege Tarımsal Araştırma Enstitüsü Müdürlüğü elinde bulunan  Almanya’dan ithal edilen otomatik patates söküm makinesini Afyonkarahisar Tarım ve Ormancılık İl Müdürlüğüne devretti. İl Tarım ve Ormancılık İl Müdürlüğü ise sadece kullanım amaçlı olarak Sandıklı Ziraat Odasına veriliyor.

Burada çiftçilerin mesleki işlerini yapması ve tarımda üretimi arttırması hedefleniyordu. İl Tarım ve Ormancılık Müdürlüğü envanterinde olan bu makine iddialara göre herkesten habersiz Sandıklı Ziraat Odası idarecileri tarafından 60 bin liraya Ülker Aydın isimli vatandaşa satılıyor.

Yine iddialara göre daha önce aynı Ziraat Odası hakkında çiftçiler tarafından toplanan aidatların oda hesaplarına yatmadığı öne sürülmüştü. Otomatik patates söküm makinesinin satış bedeli olan 60 bin liranın hangi hesaba yattığı ise merak konusu oldu.

30 Temmuz 2011 yılında Resmi Gazetede çıkan Ziraat Odaları Birliğinin alım satım yönetmeliğine aykırı olduğu, iddialara göre Oda’nın kendi zimmetinde bile olsa önce ihale yönetmeliğine göre hareket edilmesi gerektiği belirtildi. Ziraat Odaları Birliği’nin bu konuda nasıl bir yol izleyeceği merak konusu oldu. 
Haber okunma sayısı: 368

Yazdır

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

YORUMLAR

  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

DİĞER HABERLER