KOLAYLI YENİ

14 Aralık 2018 Cuma

Sizin yanlışlarınızdan dolayı partiyi terk ediyorlar!

sizin-yanlislarinizdan-dolayi-partiyi-terk-ediyorlar

Gazeteci-Yazar Celal Bursalıoğlu, haftalık değerlendirme yazısında "siyasetçi nasıl olmalı?" diye sorarak, bazı koltuk sevdalılarına göndermede bulundu.
08 Ekim 2018 Pazartesi 16:18

İŞTE O YAZI;

Yazımın başında, ilimizin iyi bir habercisi kendisi ile de çalışma imkanı bulduğum, Ahmet Işık’ın babası Recep Işık’ın vefat haberiyle başlıyorum. Ahmet Işık ilimiz basınında deli dolu, ama iyi bir haber muhabiri olarak çalışmakta. Kendisi ve sevgili eşi Süreyya Işık ile 2004 yılında sahibi olduğum Kurtuluş Gazetesinde çalışma fırsatı buldum.

Karı koca olarak her ikisi de tam bir gazeteci olarak dünyaya gelmişler ve bunu da yaptıkları haber ve sayfa tasarımlarıyla kanıtlamışlar. İşte bu iki güzel insanın en acı günlerinde, il dışında olmam nedeniyle katılamadığım için çok üzgünüm. Ahmet Işık’ın babası, Süreyya Işık’ın kayınpederi Recep Işık hakkın rahmetine yürüdü. Merhuma Allah’tan rahmet, Işık ailesine ve sevenlerine sabırlar diliyorum.

Baro seçimleri

Geçtiğimiz hafta baro seçimleriyle ilgili bir yazı yazmıştım. Hafta sonu yapılan seçimlerde mevcut başkan Turgay Şahin üyelerinden güven alarak tekrar başkan seçildi. Sayın Turgay Şahin’i tebrik ediyor ve görevinde başarılar diliyorum.

Şimdi gözler 2019 yılı Mart ayında yapılacak yerel seçimlerde Baro Başkanı Turgay Şahin’in belediye başkan adayı olacak mı? Olmayacak mı? Eğer ki kendileri belediye başkan aday adayı olduğu takdirde, benimde yazmış olduğum yazının ne kadar doğru olduğu meydana çıkacak. Bekleyip göreceğiz. Ama Turgay Şahin’e yeni döneminde başarılar dileyerek, baroya hayırlar getirmesini temenni ediyorum.Siyasetçi nasıl olmalı

Yine sizlerle paylaştığım ve çok okunan bir yazımdan bahsedeceğim. Bu yazımın başlığı “Siyasetçi nasıl Olmalı” idi. Bu yazım gerçekten Afyon Manşet Haber Sitesinde okunma ve paylaşım rekorları kırdı. Ama sürekli sorulan bahse konu siyasetçinin kim olduğuydu.

Sevgili okuyucularım, bahse konu olan siyasetçi kendi partisi tarafından tanındı ve bilindi. Bu yüzden çok okundu ve paylaşıldı. Şu anda isim vermeyeceğim. Ama iyi bilinsin ki, Afyonkarahisar beni nasıl tanıyorsa, ben hala öyleyim.

Gün gelir bu siyasetçiyi ismiyle, cismiyle sizlerle paylaşmaktan kaçınmam. Siyaset dediğin mevki, makam, koltuk yan gelip yatma yeri değildir. Sevilmiyorsan hiç vakit kaybetmeden çekip gideceksin. Bu tür görevler, insanları ayrıştırmadan bir araya getirerek, görev aldığın, görev aldığın diyorum, Çünkü seçilmeden geldiğin partiye haksızlık yapmayacaksın.

Daha aldığın görevde 10 gün olmadan ne kadar yanlışlar yaptığın tüm üyelerince görülüyor. Bu partiye maddi manevi emek sarf edenler sizin yanlışlarınızdan dolayı partiyi terk ediyor. Size yapılan tavırları canlı gözle görüyorsunuz. Atanmadan önce aldığınız görevde ne kadar yanlışlar yaptığınız herkesçe biliniyor.

İşte bu yanlışlardan dolayı ve sizin nasıl bir karaktere sahip oluşunuzdan dolayı, etrafınız bir bir sizi terk ediyor. Sizde hala o koltuğa oturmaya devam ederseniz, size güvenilerek görev verilen siyasi partiye büyük haksızlık yapmış olursunuz. Benden şimdilik bu kadar söylemek düşer. İlerde daha açık ve net bilgilerle, belgelerle size tekrar seslenirim. DEMEDİ DEME!!!Haber okunma sayısı: 479

Yazdır

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

YORUMLAR

  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

DİĞER HABERLER

biraz-sabir-

Biraz sabır!

13 Aralık 2018 Perşembe 19:42
akude-deizm-masaya-yatirildi

AKÜ’de Deizm masaya yatırıldı

13 Aralık 2018 Perşembe 19:18
altgecit-cumartesi-gunu-aciliyor

Altgeçit Cumartesi günü açılıyor

13 Aralık 2018 Perşembe 18:56
memur-senden-baskan-cobana-tesekkur

Memur Sen’den Başkan Çoban’a teşekkür

13 Aralık 2018 Perşembe 18:26
zulme-dur-demek-icin-yuruyecekler

Zulme dur demek için yürüyecekler

13 Aralık 2018 Perşembe 18:18

AFYONKARAHİSAR - HAVA DURUMU

AFYONKARAHISAR