07 Aralık 2019 Cumartesi

SMMMO seçimleri kızıştı, Yusuf Tür ‘ben de varım’ dedi

smmmo-secimleri-kizisti-yusuf-tur-ben-de-varim-dedi

Mali Müşavir Yusuf Tür Afyonkarahisar SMMMO’da yapılacak seçim öncesi Başkan Adaylığını duyurdu.
09 Nisan 2019 Salı 22:00

Afyonkarahisar Serbest Muhasebeciler ve Mali Müşavirler Odası Genel Kurula gidiyor. Başkanlık yarışında mevcut başkan Kadir Arık’ın yanı sıra Başkan Yardımcısı Serhat Gümüş ve Semai Kaya’nın isimleri geçerken Yusuf Tür adaylığını açıkladı.  

Yusuf Tür yaptığı yazılı açıklamada şunları söyledi:“Değerli Meslektaşlarım; Bildiğiniz gibi Mayıs ayında Afyonkarahisar Serbest Muhasebeci Mali Müşavirler Odamızın seçimleri yapılacaktır. Şeffaf yönetim ve Kurumsallık anlayışı ile çıktığımız bu yolda yönetsel tükenmişliğe dur demek için elimizi taşın altına koymamız gerektiğine inanarak adaylığımı açıklıyorum. Vekaleten değil asaleten yönetilen bir oda için yola çıkmış bulunmaktayız. Kurumsallıktan ödün vermeden, demokratik, eşit, tarafsız, bağımsız, mesleki etik ilkelerinden ayrılmadan, meslekte barışı sağlayarak, insan haklarına saygılı ve şeffaf bir şekilde yönetilecek bir oda için ekibimizle birlikte çalışacağız. Meslek Siyasetinde ve ülke siyasetinde gençlerin üst kademelerde daha fazla yer almasını sağlayacağız. Söylemlerimizle değil, eylemlerimizle gözler önüne sereceğiz.

Her yıl yayınlanması zorunlu olan ama 2013 yılından sonra hiç yayınlanmayan oda mali tablolarını ve faaliyet raporlarını şeffaf bir yönetim anlayışıyla meslektaşlarımızla paylaşacağız. Oda kurullarında alacağımız görevler nedeniyle hakkı huzur ücreti talep etmeyeceğiz. Dolayısı ile oda yönetimini rant kapısı olmaktan çıkaracağız. Odamızın gelirlerini harcarken herkesin hakkını gözeteceğiz. 2016 yılındaki kuruluşundan bu yana yer aldığım ve Denetleme Kurulu üyesi bulunduğum Mali Müşavir İşveren Sendikası’nda yapmış olduğumuz mesleki mücadelemize oda yönetimi olarak devam edeceğiz ve destek vereceğiz.

Verimsiz seminer ve toplantılar yerine etkili eğitimleri ücretsiz olarak meslektaşlarımıza sunacağız. Yapacağımız çalışmalar ve organizasyonlar ile odamızın itibarını yeniden yukarılara taşıyacağız. Yoğun iş temposu içerisinde kendisine ve ailesine zaman ayıramayan meslektaşlarımızı sosyal ve kültürel etkinlikler ile bir araya getirecek, moral ve motivasyonlarını yükselteceğiz. Odamız bünyesinde kuracağımız sosyal ve kültürel faaliyetler komisyonu ile spor müsabakaları, konserler ve tiyatro etkinlikleri düzenleyeceğiz.Üzerimize yüklenen angaryalar ile kendisine ve ailesine zaman ayıramayan meslektaşlarımızı bu angaryalardan kurtarmak için hem odamız bünyesinde hem de Türkiye Büyük Millet Meclisi nezdinde çalışmalar yapacağız. Oda kaynaklarını verimli, meslek ve meslektaşın gelişimi için kullanacağız. Vergi daireleri, SGK müdürlükleri ve Sicil müdürlüklerinde meslektaşlarımıza yer tahsisi için çalışmalar yapacağız. İl dışı seminer ve eğitimlere sadece odanın ilgili kulları değil, sırayla tüm üyelerimizin katılımı sağlanacaktır. Bağımlı çalışan meslektaşlarımız için, "Bağımlı Çalışanlar Taban Ücret Tarifesinin" çıkarılması için çalışmalar yapacağız. Odamızın hukuk servisini üyelerimize karşı değil, üyelerimizin haklarını savunacak şekilde dizayn edeceğiz.

Meslek mensuplarının şikayet edilmesi durumunda mükellefi değil öncelikle meslek mensubunun yasal hak ve menfaatlerini gözeteceğiz. Danıştay’ın durdurma kararı olmasına rağmen alınmaya devam edilen nispi aidatların tahsiline derhal son vereceğiz. Odamızın avukatını üyelerin menfaatleri için kullanmak yerine, Danıştay tarafından yürütmesi durdurulan nispi aidatlar için meslektaşlarımıza ödeme ihtarları çekildiğini unutmuş değiliz. Özel misafir ağırlama salonu olmadığı için meslektaşlarımız odalarına çekinerek gelmemekte, maalesef kendi öz malı olmasına rağmen odanın tüm imkanlarından eşit olarak faydalanamamaktadır. Tüm bunlara son verecek, oda ile meslektaşlarımızı barıştıracak ve hep birlikte el ele vererek başarılı ve diğer odalara model olacak bir yönetim anlayışı ile geliyoruz. 

 

• Bizimle şeffaflık gelecek, bizimle demokrasi gelecek değişim başlıyor.

• Aktif ve Dinamik Bir Oda İçin

• Vekaleten değil, Asaleten Yönetilen bir oda için...

• Bugüne kadar yapılmayan mevzuat eğitimlerini yapmak için...

• Meslek mensuplarına karşı değil, meslektaşlarımızın haklarını savunacak bir hukuk birimi oluşturmak için…

• Ezber Bozmak Bir Sesle Başlar. Mesleğine Sahip Çık. Ezberlerini Boz. Sen Ezberlerini Bozdukça Değişim Başlayacaktır.

• Siyaset mesleği değil meslek siyaseti için, kimsenin arka bahçesi olmadan, mesleki mücadele için...

Mesleki Barış,

Meslek Onuru,

Mesleki Haklar İçin Çıktık Yola,

Arkamızda Kim Var Demeden.” Haber okunma sayısı: 752

Yazdır

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

YORUMLAR

  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

DİĞER HABERLER

bem-bir-sen-sandiklida-toplandi

Bem-Bir-Sen Sandıklı’da toplandı

06 Aralık 2019 Cuma 22:42
sandikli-osb-yonetimi-toplandi

Sandıklı OSB yönetimi toplandı

06 Aralık 2019 Cuma 22:36
dunya-afyonu-merak-ediyor

Dünya, Afyon'u merak ediyor

05 Aralık 2019 Perşembe 22:12
irak-buyukelcisi-afyonda-misafir-edilecek

Irak Büyükelçisi Afyon’da misafir edilecek

05 Aralık 2019 Perşembe 21:56
tarim-ve-orman-bakani-geliyor

Tarım ve Orman Bakanı geliyor

05 Aralık 2019 Perşembe 21:31
afyonda-suc-cetesi-cokertildi

Afyon’da suç çetesi çökertildi

05 Aralık 2019 Perşembe 20:35

AFYONKARAHİSAR - HAVA DURUMU

AFYONKARAHISAR