CACTUS YENİ

26 Ağustos 2019 Pazartesi

moto

SMMMO’da genç başkan dönemi

smmmoda-genc-baskan-donemi

Afyonkarahisar Serbest Muhasebeci Mali Müşavirler Odası’nın 23.Olağan Genel Kurulu gerçekleştirildi.
15 Mayıs 2019 Çarşamba 17:50

Afyonkarahisar Serbest Muhasebeci Mali Müşavirler Odası 23. Olağan Genel Kurulunda 541 üyeden 417 üye seçime katılırken seçimde 2 liste yarıştı. Serhat Gümüş 320 oy alırken Yusuf Tür 94 oy aldı.

Afyonkarahisar Serbest Muhasebeci Mali Müşavirler Odası’nın 23. Olağan Genel Kurulu yapıldı. Seçimli genel kurulda Serhat Gümüş ile Yusuf Tür, başkan olabilmek için yarıştı. Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başlayan Genel Kurul’da Divan Teşekkülü oluşturuldu. Divan Teşekkülü’nün ardından başkan adayları konuşmalarını yaptılar.

“HER ŞEY MESLEĞİMİZ VE MESLEKTAŞLARIMIZ İÇİN”

Genel Kurul’da konuşan ASMMMO Başkan Adayı Serhat Gümüş, “Yorucu geçen bir seçim sürecini geride bıraktık. Zaman zaman üzüldük, zaman zaman sevindik, zaman zaman da birbirimizle tartıştık. Ne olursa olsun bizim için önemli olan mesleğimiz ve meslektaşlarımız oldu. Bugünde meslektaşlarımızda gayet duyarlı davranıyorlar, oylarını kullanıyorlar. Hakkımızda hayırlı olan neyse o olsun, bizim amacımız mesleğimize ve meslektaşlarımıza hizmet edebilmek” dedi.“BU BİR NÖBET DEĞİŞİMİ”

Bir diğer başkan adayı olan Yusuf Tür ise, meslekte yaşanan sıkıntılara dur demek adına aday olduğunu söyleyerek, “Genç bir ekibimiz var, bazı durumları değiştirmek için yola çıktık. İnşallah meslektaşlarımızda bizlere destek verecektir” diye konuştu. Yapılan seçimlerle ilgili konuşan ASMMMO eski Başkanı Kadir Arık, “10 yıldır ASMMMO’da çeşitli görevlerde bulundum. 3 yıldır da başkanlık yaptım. Bu iş bir bayrak yarışıdır. Bizlerden devraldıkları görevleri ve odamızı daha ileriye taşımak için nöbet değişimi yapıyoruz. 2 genç arkadaş yarışıyorlar, ikisine de hayırlı ve uğurlu olmasını temenni ediyorum. Odamız için mesleğimiz için en faydalı olacak olan aday kazansın temennisinde bulunuyorum” dedi.

“HAYIRLI VE UĞURLU OLSUN”

ASMMMO’nun 23. Olağan Genel Kurulu’nun hoş seda içinde gerçekleştiğini belirten ASMMMO Onursal Başkanı Erdal Sayar, “2 genç arkadaşımız odamızı, mesleğimizi daha ileriye taşımak için yarışıyorlar. Ben şu anada ufak tefek tartışmalar dışında, 2 adayın da birbirine sevgi ile baktığını gördüm. Genel Kurul’un hayırlı ve uğurlu olmasını diliyorum” ifadelerini kullandı. 


Haber okunma sayısı: 96

Yazdır

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

YORUMLAR

  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

DİĞER HABERLER