Triovista, İstek

13 Ağustos 2020 Perşembe

Şuhutlular İstanbul’da buluştu

suhutlular-istanbulda-bulustu

Haftasonu Şuhut Kültür ve Dayanışma Derneği tarafından İstanbul Feriköy Derviş Eroğlu Kültür Merkezinde dayanışma gecesi düzenlendi.
13 Ocak 2020 Pazartesi 21:52

Şuhut Kültür ve Dayanışma Derneği’nin ev sahipliğini gerçekleştirdiği programa Orman ve Su İşleri eski Bakanı Veysel Eroğlu, Şuhut Belediye Başkanı Recep Bozkurt, Şuhut İlçe Milli Eğitim Müdürü Hüseyin Eroğlu ve Şuhut Belediyesi Kültür Sosyal İşler Müdürü Abdullah Gül ile çok sayıda akademisyen, bürokrat, iş insanı ve hemşeriler katıldı.

BAŞKAN BENLİ ‘BİRLİK BERABERLİK İÇİNDEYİZ’

Şuhut Kültür ve Dayanışma Derneği Genel Başkanı Suat Benli’nin yaptığı açılış konuşmasıyla programa başlandı. Benli” Geceyi onurlandırarak davetimize icabet eden Bakanımız Prof. Dr. Veysel Eroğlu’na bizlere desteklerini esirgemeyen Şuhut Belediye Başkanımıza ve tüm misafirlere katılımlarında dolayı teşekkür ederim” dedi.

DAHA YAŞANABİLİR BİR ŞUHUTDernek çalışmaları hakkında bilgi veren Suat Benli, “Bizler birlik beraberlik ve dayanışma içinde aktif olarak çalışmaya devam ediyoruz. Şuhut tarihini anlatan Tarık Özaşkın’ın kaleme aldığı Zafer Yolu kitabı büyük ilgi gördü. Ekin Dergimiz yayına hayatına devam ediyor. Dini ve mili bayramlarda bazen, Şuhut’ta bazen İstanbul’da hemşehrilerimizle kucaklaşıyoruz. Bu etkinlik ve faaliyetlerimiz özelikle Afyon yazılı görsel, işitsel ve internet medyasında geniş yer buluyor. Huzurunuzda her daim bizlere destek olan Afyon basınına buradan selam ve sevgilerimi gönderiyorum. Tek gaye ve amacımız var. Daha güzel bir Şuhut. Daha gelişmiş bir Şuhut. Daha yaşanabilir bir Şuhut. Böylesi gecede bizlerle birlikte olmanızdan dolayı mutluyuz. Sağolun,varolun.

BELEDİYE BAŞKANI BOZKURT İLÇEMİZ ÇAĞ ATLADI

Daha sonra Şuhut Belediye Başkanı Recep Bozkurt’ta gecede bir konuşma gerçekleştirdi. Bozkurt konuşmasında “Böyle bir geceyi düzenledikleri için tüm yönetime teşekkür ederim. İlçemiz son 11 yılda çağ atladı.11 yılda ilçemiz 1 Milyar TL’lik yatırım aldı. Devletimizin bu yatırımlarında baş aktör olan Sayın Bakanımız Prof. Dr. Veysel Eroğlu’na bir kez daha huzurlarınızda teşekkür ediyorum. Daha iyisi olması için yeni yeni projelerimiz var Bakanımızda her zaman ki gibi destek olacağını söyledi. İyi ki geldiniz iyi ki bir aradayız bu gece sayesinde ne kadar kalabalık bir aile olduğumuzu bir kez daha gördük” dedi.

Başkan Bozkurt, 830 sayfa olan ve 5 senelik ar-ge çalışmasının eseri olan Şuhut Tarihi kitabını Bakan Eroğlu’na hediye etti.

Başkan Bozkurt’un konuşmasından sonra Şuhutluların kendi kalemlerinden memleket şiirleri okundu.

BAKAN EROĞLU ‘2020 SEVGİ SAYGI SELAMLAMA YILI’

Gecenin onur konuğu Prof. Dr. Veysel Eroğlu’da bir konuşma gerçekleştirdi. 2020 yılının sevgi, saygı ve selamlaşma yılı olmasını dileyen Bakan Eroğlu Şuhut’a ve Afyonkarahisar’a yapılan yatırımlardan bahsetti. Bakan Eroğlu ‘Afyonkarahisar ve Şuhut tarihinde görmemiş yatırım ve hizmetlere ulaştı. Barajlar, göletler, ağaçlandırma, hastaneler, eğitim kurumları daha neler neler saymakla bitmez. Bu kardeşiniz bakın dünyada en fazla tesis açan bakan. Allah bize bu gururu yaşattı. Başta İstanbul olmak üzere tüm ülkenin su dorunun çözdüm. Kokarçay’ı Akarçay mesire yeri haline getirdik.Ağaçlandırma çalışmaları ile Afyonkarahisar artık Afyon yeşilhisar oldu.”Şuhutlu olmaktan her zaman gurur duydum hala da gurur duyuyorum.Bence sizlerde kendinizle gurur duyup kendinizi alkışlamalısınız” dedi.

Gençlere seslenen Prof Dr Eroğlu, “Çocukluk yıllarımda kaleye bakar düşünürdüm. Bu ile ileride nasıl hizmet derim. Bu vatana bu millete nasıl hayırlı işler yapabilirim diye. Fırsat buldum, İSKİ Genel Müdürlüğü, DSİ Genel Müdürlüğü ve bakanlık yaptığım dönemde hep o lisede kurduğum hayaller geliyordu aklıma. Bakın gençler sizlerde birgün böyle koylukların sahibi olacaksınız. Çok çalışacaksınız, çok okuyacaksınız, çaba gösterecekseniz” dedi.

Derneğe her zaman destek olduğunu ve çalışmaları yakından takip ettiğini de anlatan Eroğlu, "Suat Benli kardeşimi ve yönetim kurulundaki kardeşlerimi kutluyorum.Tüm çalışmalar konusunda benden bilgi ve fikir aldılar.Şimdi günümüz teknoloji olduğuna göre burada bulunan herkes ileti adresi alsın.Haberleşmeleri bu iletiler vasıtasıyla yaparsak daha hızlı ve olumlu olur" diye konuştu. 


Haber okunma sayısı: 152

Yazdır

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

YORUMLAR

  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

DİĞER HABERLER

cimento-bolgesi-altyapisi-yenileniyor

Çimento bölgesi altyapısı yenileniyor

12 Ağustos 2020 Çarşamba 21:53
danistay-baskani-sandiklida

Danıştay Başkanı Sandıklı’da

12 Ağustos 2020 Çarşamba 20:55
bu-isin-sakasi-yok

Bu işin şakası yok!

11 Ağustos 2020 Salı 20:25
60-gunde-100-sehit-mezari-yenilenecek

60 günde 100 şehit mezarı yenilenecek

11 Ağustos 2020 Salı 19:13

AFYONKARAHİSAR - HAVA DURUMU

AFYONKARAHISAR