istek okulları

05 Haziran 2020 Cuma

Telefon operatörleri fırsatçılık mı yapıyor?

telefon-operatorleri-firsatcilik-mi-yapiyor-

Türk Telekom, Turkcell ve Vodafone gibi operatörlerin koronavirüs salgını nedeniyle ekonomik anlamda zorda olan vatandaşlara destek olmak yerine fiyatları artırdığı iddia edildi.
07 Nisan 2020 Salı 18:54

Tüm Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın çağrısıyla birbirine destek olurken, çeşitli kurum, kuruluş ve oluşumlar peşpeşe açıklamalar yaparak, vatandaşa destek yolları ve indirimler sunarken operatörlerden ses yok.

Koronavirüs salgını nedeniyle ekonomik anlamda zorlanmaya başlayan vatandaşlar, Türk Telekom, Turkcell ve Vodafone gibi operatörlerin destek olmak yerine fiyatları artırdığını iddia etti.

Haber Merkezimize ulaşan vatandaşlar, daha önce rahat rahat yeten hatta bitiremediği internet paketinin bittiği gerekçesiyle 2 katı fiyat çıkardıklarını ileri sürdü.

FAHİŞ FATURALAR GELİYOR!Türk Telekom’a aldığı paket gereği  aylık düzenli olarak 85 lira fatura ödediğini söyleyen bir vatandaş, “Paketimin bittiği ya da az kaldığı ile ilgili hiçbir uyarı almadım. Normal zamanlarda kullandığım internet ile Mart ayı içinde kullandığım internet arasında hiçbir fark yokken internet faturam 186,75 lira geldi. Bu resmen soygundur. Devletin bu konuda operatörleri uyarması ve bir düzenleme getirmesi gerekiyor. Üstelik herkes birbirine destek olurken neden operatörler borç ertlemesi yapmıyor? Ertelemeyi bırakın insanları fahiş faturalar göndererek soymaya çalışıyorlar” dedi.   

DEVLETE ÇAĞRIDA BULUNDULAR

Haber merkezimize ulaşan bir diğer vatandaşta Turkcell abonesi olduğunu yıllık taahhütle paket kullandığını söyleyerek, “Paket aşımı gerekçesiyle 1 GB’lık internet hizmetini tam 24 TL’den satmaya başladılar. Bunu da bana sormadan gerçekleştiriyorlar. Normal zamanda kullandığım internet ile Mart ayı içerisinde kullandığım internet arasında hiçbir fark yokken hatta çoğu zaman 15 GB’lık internetimi bitiremezken, paket aşımı yaptığım gerekçesiyle soygun yapmaya başladılar. Daha önce bitmek bilmeyen internet nasıl oluyorda Mart ayında aşmış oluyor, ekstra hiçbir şey yapmadığım halde? Bu resmen vatandaşı enayi yerine koymaktır. Bu kolonya, maske fırsatçılığından daha ağır bir fırsatçılıktır. Devletimize çağrıda bulunuyorum. Operatörlerle ilgili önlem almalılar” diye konuştu.

AFYON MANŞET HABER

  Haber okunma sayısı: 352

Yazdır

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

YORUMLAR

  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

DİĞER HABERLER


AFYONKARAHİSAR - HAVA DURUMU

AFYONKARAHISAR