Triovista, İstek

09 Temmuz 2020 Perşembe

Türk Kızılayı Bosna Hersek’te

turk-kizilayi-bosna-hersekte

Türk Kızılayı tarafından Dünya Yetimler Günü dolayısıyla Bosna Hersek’te iftar verildi.
21 Mayıs 2019 Salı 00:08

Türk Kızılayı, tarafından yetim çocukların dünya gündemindeki farkındalığının artmasını amaçlayan özel bir gün düzenlendi. Bosna Hersek’teki programa Kızılay Afyonkarahisar Şube Başkanı Fatih Okyar ve beraberindeki heyet de katıldı.

Bosna Hersek’te yüzlerce yetim ve aileleri, Türk Kızılayı tarafından kurulan iftar sofrasında buluştu. Fatih Okyar yaptığı konuşmada, Türk Kızılayı’nın, 150 yıldır dünyanın çeşitli yerlerinde savaşta, barışta, doğal felaketlerde ve zor günlerde hayır faaliyetleri yürüttüğünü belirtti.

Okyar, "Ramazan ayı, dostluğun, kardeşliğin, aynı sofrada buluşmanın ayıdır. Dayanışma, yardımlaşma, manevi değerlerin öne çıktığı aydır" dedi.

Fatih Okyar, "Dünya Yetimler Günü" vesilesiyle dünyanın her tarafında yetimlerle ilgili bu tür programlar gerçekleştirildiğini aktararak, Türk Kızılayı olarak 35 ülkede yetimler için iftar sofraları kurulduğunu söyledi.

Ramazanın hayrından ve bereketinden, yoksul, muhtaç, yetim, öksüz, dul olan kişilerin de istifade etmesini istediklerini kaydeden Okyar, “Bunu da bağışçılarımızın engin cömertliğine güvenerek yapıyoruz. Dünya Yetimler Günü’nde Müslüman ülkelerde her hicri yılın Ramazan ayının 15. günü kutlanan, yetim çocukların dünya gündemindeki farkındalığının artmasını amaçlayan bu özel gün münasebeti ile Kızılay Ailesi olarak Bosna Hersek’e gittik” dedi. 


Haber okunma sayısı: 373

Yazdır

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

YORUMLAR

  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

DİĞER HABERLER


AFYONKARAHİSAR - HAVA DURUMU

AFYONKARAHISAR