istek okulları

05 Haziran 2020 Cuma

Ücretsiz maske alabilmek için ne yapmalısınız?

ucretsiz-maske-alabilmek-icin-ne-yapmalisiniz

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın talimatıyla 20-65 yaş arası vatandaşlara dağıtılacak ücretsiz maskeler için başvurular e-Devlet'ten online olarak başladı. PTT Kargo ile ücretsiz olarak taşınacak maskeler için vatandaşlara her hafta bir paket kotası getirildi.
07 Nisan 2020 Salı 20:55

Bu gelişmelerin ardından vatandaşlar, e-Devlet üzerinden ücretsiz maske alımı başvurusunu nasıl yapacaklarını merak ediyordu. Öte yandan alınan karara göre 20 yaş altı vatandaşlar ile 65 yaş üstü vatandaşlar ise sokağa çıkma kısıtlaması bulunduğundan dolayı ücretsiz maske hizmetinden faydalanamayacak.

BAŞVURU SAYFASI AÇILDI

Cumhurbaşkanı Erdoğan; "Valiliklerimiz e-devlet ve PTT aracılığıyla talep eden tüm vatandaşlarımıza ücretsiz maske dağıtımına başladı, parayla maske satışı yasaktır" dedi.

Bu gelişmenin ardından e-Devlet ücretsiz maske başvuruları hız kazandı. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın talimatıyla başlatılan ücretsiz maske dağıtımında başvurular, e-Devlet Kapısı üzerinden alınacak.Vatandaşlar bu hizmeti kullanarak kendiniz ve aynı hanede bulunan aile bireyleri için ücretsiz maske talebinde bulunabilir.

BAŞVURU NASIL YAPILACAK?

Online başvuru sayfasında vatandaşları "Kişisel Bilgiler" - "Aile Bilgileri" ve "İletişim Bilgileri" alanları karşılayacak. Ücretsiz maske hizmetinden yararlanmak için bu bilgilerin eksiksiz doldurulması gerekiyor.

Vatandaşlara son olarak sistem tarafından şu metin onaylatılıyor;"Yukarıda verdiğim bilgilerin doğruluğunu kabul ediyorum. Bu sayfada belirttiğim adres bilgisinin teslimat için yeterli olmaması durumunda, MERNİS sistemindeki adres bilgilerimin bu amaçla kullanılmasını kabul ediyorum."

ÜCRETSİZ KARGO

İnternet sitesinde yer alan bilgilere göre vatandaşların her hafta "1" paket maske (5 adet) alma hakkı bulunmaktadır. Öte yandan maskelerin PTT Kargo ile ücretsiz olarak taşınacağı da sitede yer alan bilgiler arasında. 
Haber okunma sayısı: 144

Yazdır

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

YORUMLAR

  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

DİĞER HABERLER

igm-toplantilari-basladi

İGM toplantıları başladı

05 Haziran 2020 Cuma 20:42
veysel-eroglu-afyona-geliyor

Veysel Eroğlu Afyon’a geliyor

04 Haziran 2020 Perşembe 20:56
unlu-tv-yapimcisi-afyona-geldi-

Ünlü TV yapımcısı Afyon’a geldi

04 Haziran 2020 Perşembe 20:45

AFYONKARAHİSAR - HAVA DURUMU

AFYONKARAHISAR