Triovista, İstek

06 Temmuz 2020 Pazartesi

Valiye yeni makam aracı

valiye-yeni-makam-araci

İçişleri Bakanlığı tarafından Valilik Makamına yeni makam aracı tahsis edildi.
04 Ocak 2019 Cuma 17:25

Dönemin Valisi İrfan Balkanlıoğlu tarafından binlerce lira verilerek kiralanan Audi A8 marka aracı yüksek kira bedeli ödendiği için iade eden onun yerine eski BMW X5 marka araca binen Vali Tutulmaz İçişleri Bakanlığı ile yaptığı görüşme sonrası Valilik makamına bir makam aracı kazandırdı

İlimizde göreve başladığı günden itibaren her kesimin takdirini toplayan ve tasarrufa büyük önem veren Vali Mustafa Tutulmaz bir kez daha örnek oldu. Dönemin Valisi İrfan Balkanlıoğlu tarafından yüksek kira bedeli ödenerek Valilik makam aracı olarak kiralanan AUDİ A8 marka otomobili, yüksek kira bedeli nedeniyle firmaya iade eden Vali Tutulmaz bu davranışı ile büyük takdir toplamıştı. Vali Tutulmaz AUDİ marka aracı teslim ettikten sonra eski olan BMW X5 marka otomobili makam aracı olarak kullanmıştı.

TAKDİRLE KARŞILANDI

Vali Tutulmaz bir süre bu aracı makam otomobili olarak kullandıktan sonra İçişleri Bakanlığı ile temasa geçerek Valilik makamına 2011 model Mercedes marka bir otomobil kazandırdı. Dün ilk kez bu makam aracını kullanan Vali Tutulmaz Polis Meslek Yüksekokulu’nda düzenlenen törene de bu araç ile katıldı. Vali Mustafa Tutulmaz’ın AFJET tarafından aylık binlerce kira bedeli ödenen makam aracını teslim ederek İçişleri Bakanlığı tarafından şehre yeni bir makam aracı kazandırması her kesim tarafından takdirle karşılandı. 

Kaynak: Ahmet IŞIK / ODAK GAZETESİ Haber okunma sayısı: 266

Yazdır

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

YORUMLAR

  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

DİĞER HABERLER

hkim-ve-savcilardan-veda-ziyaretleri

Hâkim ve savcılardan veda ziyaretleri

04 Temmuz 2020 Cumartesi 22:22
hifzissihha-meclisi-termal-otelleri-uyardi

Hıfzıssıhha Meclisi termal otelleri uyardı

04 Temmuz 2020 Cumartesi 22:15
ogrencileri-buyuk-riske-attilar

Öğrencileri büyük riske attılar

03 Temmuz 2020 Cuma 19:29
igm-yogun-gundemle-toplaniyor

İGM yoğun gündemle toplanıyor

03 Temmuz 2020 Cuma 19:22

AFYONKARAHİSAR - HAVA DURUMU

AFYONKARAHISAR