AK PARTİ

24 Mart 2019 Pazar

Fatih Çetinkaya

Vatandaştan trafik sorununa çözüm önerileri

vatandastan-trafik-sorununa-cozum-onerileri

vatandas.talebi@gmail.com mail adresinden haber merkezimize ulaşan bir vatandaş, trafik çilesini dile getirerek, çözüm önerilerinde bulundu.
11 Eylül 2018 Salı 19:30

Haber merkezimize mail gönderen ve ismini açıklamayan bir vatandaş, kaleme aldığı yazısında Afyonkarahisar'ın trafik sorununa dikkat çekerek, çözüm önerilerinde bulundu.

Yetkililere seslenen vatandaşın yazısı şöyle:

“17 Eylül günü okullar açılacak. Okulların açılması trafiğe servis araçlarının çıkmasına sebep olacaktır. Okul servislerinde öğrenciler inip binecekler. Servisçiler okullara yetişmek için acele edecekler. Yani çok yoğun bir hafta geliyor. Şehrimiz trafik yönünden problemli. Bunun için 2 altgeçit yapıldı. Şimdi, 3. altgeçit yapılıyor. Yeni alt geçit işi için Atatürk Caddesi trafiğe kapanmış, Kamil Miras Caddesi ve Dervişpaşa servis yolu olarak kullanılmaktadır.

Atatürk Caddesinin ve Ordu Bulvarının, trafik yükünü sadece Kamil Miras Caddesine vermek bu işin plansız programsız yapıldığı izlenimini vermektedir. Kasaba araçları, minibüsler, özel halk otobüsleri, servisler,  kamyon, otobüs, binek taksiler hepsi Kamil Miras Caddesine, Dervişpaşaya sevkedilmiştir. Kasaba araçları bu yoldan geçmektedir. Bu aşırı trafik yükünü paylaştırmak gerekir diye düşünüyorum. Kasaba araçları, altgeçit yapılana kadar bu yoldan geçmek zorunda değildir. Hat minibüslerinden Bayındırlık, Ataköy, Fatih, ANS, Eşrefpasa hatlarının bir üst caddeden yoldan gitmeleri istenebilir.Başka çözüm önerisi olarak ise, Ataköy, Bayındırlık, Fatih gibi hat minibüslerinin güzergâhını geçici olarak kısaltabilirsiniz. Ataköy’e gidecek kişinin Maliye Kavşağını turlayıp gelmesi kanun olmadığı için düzenlenip geçici rahatlatan tedbirlerle çözüm olabileceğini düşünüyorum. Ataköy, Fatih minibüsleri altgeçit bitene kadar Ambaryolu’ndan aşağı inip Jandarma kavşağından U dönüşü yapıp tekrar Ambaryolu’ndan çıkarak Kamil Miras Caddesine girmemiş olurlar. Yaylabağı, Kayıhan gibi kasaba otobüslerinin farklı yoldan gitmeleri istenebilir. Başka bir çözüm olarak, köy kasaba arabalarının Kamil Miras Caddesinden geçişi yasaklanabilir.

Allah için gelip Kamil Miras Caddesindeki trafiğe bakalım. Çok zor durumdayız. Karşıdan karşıya geçmeye adım atamıyoruz. Araçlar yavaşlamıyor. Yarın okullar başladığında okul servisleri çocukları indirmek için mutlaka duracaktır. O zaman daha da problem olacaktır. Yaşlılar geçerken, çocuklar geçerken çok zorlanıyor. Minibüsler otobüsler otobanda kullanır gibi hız yapıyorlar. Okul servisleri de bu mahalleden geçecek. Bir kişinin başına birşey gelse yapılan alt geçitin hiçbir önemi kalmaz. Afyon’da bir öğrenci servisi altında bir evladımız feci şekilde tekere sıkışarak can vermişti.

Hızlı araçlarla ilgili önlem almak için tavsiyem, Kamil Miras Caddesine, Dervişpayaşa 50’şer metre ara ile 3 tane plastik hız kesme kasisi yapılabilir. Bir altgeçit yapılacaksa bunun çilesini paylaştırabilirsiniz. Kamil Miras Caddesi ve Dervispasa Mahallesi önceki 2 alt geçitten dolayı bu çileyi çekmiştir. Yüklenici müteahhit firmanın elinin çabuk tutup hızlıca yapması istenebilir. Bu yazıyı dikkate alacağınızı düşünerek şimdiden yapacağınız iyileştirmeler için teşekkür ediyorum.

BİR VATANDAŞ OLARAK OLABİLECEK PROBLEMLERİ DİLE GETİRDİM.

SAYIN İÇİŞLERİ BAKANIMIZ SÜLEYMAN SOYLU BEYİN SÖYLEDİĞİ GİBİ TRAFİKTE ÖNLEMLER ARTIRILMIŞTIR.”

  Haber okunma sayısı: 513

Yazdır

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

YORUMLAR

  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

DİĞER HABERLER

ogrenciler-fidan-dikti

Öğrenciler fidan dikti

23 Mart 2019 Cumartesi 17:45
kavga-edilen-sehre-yatirim-gelmez

Kavga edilen şehre yatırım gelmez

22 Mart 2019 Cuma 21:36
dilekceler-mebe-gonderildi

Dilekçeler MEB’e gönderildi

22 Mart 2019 Cuma 20:42
adalet-bakani-gul-geliyor

Adalet Bakanı Gül geliyor

22 Mart 2019 Cuma 20:27

AFYONKARAHİSAR - HAVA DURUMU

AFYONKARAHISAR