CACTUS YENİ

26 Ağustos 2019 Pazartesi

moto

Vurgunculara artık dur deme vakti geldi

vurgunculara-artik-dur-deme-vakti-geldi

Afyonkarahisar Bakkallar Odası Başkanı Cengiz Üstün, sigara zammını sert bir dille eleştirerek, esnafın zorda kaldığını kaydetti.
06 Nisan 2019 Cumartesi 21:07

Sigaraya yapılan zammı sert bir dille eleştiren Afyonkarahisar Bakkallar Odası Başkanı Cengiz Üstün, sosyal paylaşım sitesinden yayınladığı açıklamada şunları söyledi: “Beklenildiği gibi sigaraya gelecek olan zam bugün sabahleyin uygulandı. Sadece bir sigara grubunun %20 zammı anında uygulamasıyla bakkalımız yine rafını koruyamamış sermayeden yemiştir. Yani cebindeki parayı tabir caiz ise çakallar tırnaklamıştır.

Bilindiği gibi bakkalın sigara siparişleri internet yolu ile verilmekte idi. Dün verdiğimiz siparişler normal satışımız kadar olup burada ne kadar sigara ve be kadar tutar karşılığını onay vermemize rağmen bugün zamlı fiyattan geçmesiyle bu firmanın bakkalın rafındaki sigarayı eksiltmesi ve cebindeki parayı almasından hiçbir farkı yoktur.

Bu toptancı firmalar teminat vermek suretiyle belli miktarlarda stokları olur ve zam söz konusu olduğunda her bakkalın sattığı kadarıyla zamsız fiyat geçmeleri gerekir. Oysaki sadece bir firmanın bu şekilde uyanıklık yapıp bir gün önce siparişleri onaylamasına rağmen zamlı fiyattan satış yapması ne ticari ahlaka nede ticari adalete uygundur. Bu arada diğer sigara dağıtıcılarını da ayırarak kendilerine teşekkür ediyorum.

Bu işin peşini bırakmayacağız.Her seferinde bu şekilde haksız rekabete maruz kalan bakkal esnafımızın aciz olmadığını ve neler yapabileceğini birlik ve beraberlik içerisinde herkese göstereceğiz.

Buradan ilgili firmaya sesleniyorum; Yanlıştan dönün, en azından onayladığınız siparişleri ve sözünüzü yerine getirin.

Buradan devlet büyüklerimize sesleniyorum; Eğer bir hukuksuzluk varsa bunun üzerinde gidin ve kim yada kimler bunu yapıyorsa gereken cezasını verin.

Doğru olarak sebze meyve fiyatlarına müdahale eden ve nispeten başarılı olan müdahaleler yapılmışken asıl 300 milyar dolarlık bir pazarı ilgilendiren perakende yasasını da bir an önce çıkartın.

Vurgunculara artık dur deme vakti geldi, geçiyor bile...

Herşey milli ve yerli ekonomi için.

Saygıdeğer Afyonkarahisar esnafı ve halkımıza duyurulur.” Haber okunma sayısı: 332

Yazdır

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

YORUMLAR

  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

DİĞER HABERLER