istek okulları

05 Haziran 2020 Cuma

Yardımsever olmak kanımızda var

yardimsever-olmak-kanimizda-var

Türk Kızılayı Afyonkarahisar İl Başkanı Fatih Okyar, 10 bin adet kutu kıyma ve et konservesi dağıtılacağını belirterek, “Yardımsever olmak kanımızda var” dedi.
27 Mart 2020 Cuma 19:21

Türk Kızılayı Afyonkarahisar İl Başkanlığı, 10 bin adet  kutu kıyma ve et konservesini 65 yaş üstü evden çıkamayacak dar gelirli ailelere dağıtacak.

Türk Kızılayı Afyonkarahisar İl Başkanlığı, Ramazan ayının da yaklaşması sebebiyle 10 bin  kutu kuşbaşı ve kıyma konservenin dağıtımını Afyonkarahisar Valiliği Vefa Sosyal Destek Gurubu çalışmaları kapsamında yapacak.

Türk Kızılayı Afyonkarahisar İl Başkanı Fatih Okyar yardımlarla ilgili yaptığı açıklamada; “Bilindiği üzere Türk Kızılay Afyonkarahisar İl Başkanlığı Vefa sosyal destek gurubunun Ana unsurlarından bir tanesidir. Geçtiğimiz Kurban Bayramında vekaletle kesilen kurbanların etlerinden yaptırılan konservelerin her biri 800 gram ağırlığında hazırlandı. Türk Kızılayı Genel Merkezi tarafından gönderilen konservelerin sayısının belirlenmesinde geçtiğimiz yıl kurban kampanyasında Afyonkarahisar’da verilen vekaletlerin sayısı etkili oldu” dedi. Fatih Okyar şunları söyledi: “Bilindiği gibi Türk Kızılayı Kurban Bayramında vekaletle kestirdiği kurbanların etlerini konserve haline getiriyor. Kızılay, kurban kesimlerini Et ve Süt Kurumu’nun kombinalarında gerçekleştirdi. Kesimi yapılan kurban etleri daha sonra yine Et ve Süt Kurumu’nun Ankara Sincan’daki tesislerinde 800 ve 400 gramlık kıyma ve kuşbaşı konservesi haline getirildi. Raf ömrü 18 ay olan et konserveleri yıl boyunca ihtiyaç sahiplerinin sofralarına ulaştırılıyor. Et ve Süt Kurumu depolarında bekletilen konserveler yıl içinde ihtiyaç sahiplerine dağıtılıyor. Böylece kurban bereketi yıl boyunca devam ediyor. Konservelerin dağıtımında her hangi bir geliri olmayan, kimsesiz, dul/boşanmış ihtiyaç sahipleri esas alınıyor. Yardımsever olmak kanımızda var." 
Haber okunma sayısı: 205

Yazdır

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

YORUMLAR

  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

DİĞER HABERLER


AFYONKARAHİSAR - HAVA DURUMU

AFYONKARAHISAR