istek okulları

26 Şubat 2020 Çarşamba

Yazar Hayati İnanç, okuyucularıyla buluştu

yazar-hayati-inanc-okuyuculariyla-bulustu

Çobanlar Fikir İstasyonu Dergisi öncülüğünde ve organizasyonunda; Çobanlar Belediye Başkanlığı, İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü ve Çobanlar TÜGVA katkılarıyla Yazar Hayati İnanç, “Gönülden Muhabbet Var, Dinlersen” adı altında düzenlenen program kapsamında Çobanlarlılar ile buluştu.
15 Eylül 2019 Pazar 20:19

Çobanlar Özel İdare Düğün Salonu’nda düzenlenen programa Afyonkarahisar Milletvekili Ali Özkaya, Çobanlar Kaymakamı Fırat Kadiroğlu, Ak Parti İl Başkanı Hüseyin Sezen, Çobanlar Belediye Başkanı Ali Altuntaş, Afyonkarahisar Belediye Başkan Yardımcısı Süleyman Karakuş, Kocaöz Belediye Başkanı Murat Zıbak, Sultandağı Belediye Başkanı Mehmet Aldırmaz, Ak Parti İl Başkan Yardımcısı Abdil Tıkır, İl Müdürleri, il ve ilçe daire amirleri, il dışından, il ve ilçeden vatandaşlar katıldı.

Divan edebiyatı aşığı Yazar-Avukat Hayati İnanç, Çobanlar ilçesinde sevenleri ile olan buluşmasında dinimizin ve kültürümüzün temel taşı ailenin ve anneliğin önemine vurgu yaptı. Büyük, küçük her yaştan vatandaşın katıldığı programda, kendine has yorumu ve üslubuyla şiirler okurken, zaman zaman esprileriyle de dinleyicileri misafirleri güldürdü.

Aşkla ilgili konulara değinen İnanç, verdiği örneklerle geçmiş ile günümüz arasında kıyaslamalarda bulundu. Hz. Aişe’nin Peygamber efendimize yazdığı şiirden bahsederek gerçek aşkın ne olduğu ve yapılması gerekenleri anlattı.

Hayranlık duyduğu edebiyatçıların çeşitli şiir ve gazelleri günümüz Türkçesine tercüme eden Yazar Hayati İnanç, il içi ve il dışından katılan katılımcıların ilgi odağı oldu.Yazar-Avukat Hayati İnanç, programın sonunda kendi internet sitesinde de bulunan üç kitabın okunmasını vasiyet etti.

Programın sonunda, Milletvekili Ali Özkaya ve Belediye Başkanı Ali Altuntaş, Hayati İnanç'a hediye takdim etti.

Çobanlar Fikir İstasyonu Dergisi Genel Yayın Yönetmeni Murat Yeşil programdan sonra yaptığı açıklamada; “Bu tür faaliyetler ile farkındalık oluşturmaya çalıştıklarını, var olan Çobanlar ruhunu ortaya çıkarmak istediklerini halka değer katan şahsiyetleri halkımızla buluşturmaya devam edeceğiz” dedi. 


Haber okunma sayısı: 136

Yazdır

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

YORUMLAR

  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

DİĞER HABERLER

afada-katil-gonullu-ol-destek-ol

AFAD'a katıl, Gönüllü ol, Destek ol

25 Şubat 2020 Salı 20:59
baskan-zeybeke-vergi-haftasi-ziyareti

Başkan Zeybek’e Vergi Haftası ziyareti

24 Şubat 2020 Pazartesi 22:40
gaziantepi-boyle-tanimak-istemezdik

Gaziantep’i böyle tanımak istemezdik!

24 Şubat 2020 Pazartesi 21:45
yol-coktu-valilik-vatandaslari-uyardi

Yol çöktü, Valilik vatandaşları uyardı

24 Şubat 2020 Pazartesi 21:16
3-turkiye-enerji-ve-dogal-kaynaklar-zirvesi

3. Türkiye Enerji ve Doğal Kaynaklar Zirvesi

24 Şubat 2020 Pazartesi 19:00

AFYONKARAHİSAR - HAVA DURUMU

AFYONKARAHISAR