Triovista, İstek

15 Ağustos 2020 Cumartesi

Yeni Yasa Teklifi ile bakkallar korunacak

yeni-yasa-teklifi-ile-bakkallar-korunacak

AK Parti perakende ticarete yeni kurallar getiren yasa teklifi hazırlıyor. Yasa teklifiyle zincir marketlerin açılmasına belli sınırlar getirilecek.
08 Aralık 2019 Pazar 23:14

Afyonkarahisar Bakkallar Odası Başkanı Cengiz Üstün, AK Parti’nin perakende ticarete yeni kurallar getiren yasa teklifi hazırladığını söyleyerek, “Yasa teklifiyle zincir marketlerin açılmasına belli sınırlar getirilecek” dedi.

Bakkallar Odası Başkanı Cengiz Üstün, sosyal paylaşım sitesinden yaptığı açıklamada konuya ilişkin şunları söyledi:

“Böylece rekabet edemez duruma gelen bakkallar ve küçük esnaf korunacak.

1)Nüfusu 5000'den az olan yerlerde zincir mağazalar açılmayacak.2)Zincir marketlerin birbirlerine yakın mesafede açılması önlenecek.

3)Bakkalların da ucuz mala ulaşması sağlanacak.

4)Marketlere yöresel ürün satma zorunluluğu getirilecek.

250 milyar dolarlık Türkiye Pazarı'nda köylere kadar şube açan zincir mağazaların açılmasını engelleyen bu yasa tasarısını sonuna kadar destekliyoruz.

Ticaret bakanlığımızın ve bazı milletvekillerimizin bu çalışmalarına destek ve katkıda bulunacak bakkal ve esnaf başımız Bendevi Palandöken ve biz bakkallar ve esnaflar olarak katkıda bulunmaya hazırız.

Çıkacak olan bu yasada kapsamlı bir şekilde ciddiyetle ele alınması ve kesin çözüm noktasına varılmalıdır. Yani bu yasanın ekonomik, milli, sosyal, kültürel boyutlarıyla da ele alınıp bütün tarafların görüşü alınmalıdır. Saygıdeğer halkımıza ve esnaflarımıza duyurulur.” Haber okunma sayısı: 339

Yazdır

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

YORUMLAR

  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

DİĞER HABERLER


AFYONKARAHİSAR - HAVA DURUMU

AFYONKARAHISAR