CACTUS YENİ

26 Ağustos 2019 Pazartesi

moto

Yılın anneleri; biri doğurdu, biri büyüttü!

yilin-anneleri-biri-dogurdu-biri-buyuttu

Türkiye Sakatlar Derneği Afyonkarahisar Şubesi, Anneler Gününde Başkan Yardımcısı Saadet Özçelik'in 2 tane annesini, yılın annesi seçti.
14 Mayıs 2019 Salı 15:35

12 Mayıs Anneler Günü dolayısı ile her yıl bir anneyi yılın annesi seçen, Türkiye Sakatlar Derneği Afyonkarahisar Şubesi bu yıl bir ilke imza attı.

Halis Özçelik ile Kamile Özçelik'in (82) evliliklerinden çocuk olmayınca, baba Halis Özçelik 2. Eşi Ayşe Özçelik (86) ile evlendi. Getirdiği kuma üzerine 4 evlat dünyaya getiren Ayşe Özçelik'i kuma olarak görmeyen ve dünyaya getirdiği 4 evladını ise kendi evlatları gibi bağrına basıp büyüten 2 anne yılın annesi olarak seçildi.

Türkiye Sakatlar Derneği Afyonkarahisar Şube Başkanı Faruk Özkara, Başkan yardımcısı olan Saadet Özçelik'in biri doğuran, biri büyüten 2 annesini, Yılın Annesi seçerek çiçek takdim etti. 1994 yılında kalp krizi sonucu vefat eden baba Halis Özçelik, geride 4 tane evlat ve birbirlerine karşı saygılarını yitirmeyen ve aynı evde 25 senedir yaşayan 2 anne bıraktı.

Ayşe ve Kamile Özçelik ise, “Annelik doğurup büyütmekten öte büyük bir fedakârlık gerektirir. Biz evlatlarımızı çok seviyoruz, annelik çok güzel bir duygu” dedi.

Kamile Özçelik, “Benim çocuğum olmadı ama Allah Ayşe'den 4 tane evlat verdi. Onlarda benim bir evladım. Bana evlat hasreti yaşatmadığı için Allah'ıma sonsuz şükürler olsun. Onları ben doğurmadım ama büyüttüm. Kendi evlatlarım gibi çok seviyorum” dedi. Haber okunma sayısı: 133

Yazdır

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

YORUMLAR

  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

DİĞER HABERLER