KOLAYLI YENİ

28 Mayıs 2018 Pazartesi

112 personeline bıçaklı saldırı

112-personeline-bicakli-saldiri

112 ambulansına, aşırı hızla gelen sivil bir araç çarptı. Ehliyetsiz ve alkollü oldukları tespit edilen şoför ve arkadaşı, sebep oldukları bu kaza yetmezmiş gibi birde 112 personeline bıçakla saldırdılar.
19 Temmuz 2017 Çarşamba 23:51

İl Sağlık Müdürü Dr. Necip Yemenici, sağlıkta yaşanan şiddete hergün bir yenisinin eklendiğini belirterek, “Can veren eller, şiddetin kurbanı olmasın” dedi.

Afyonkarahisar İl Sağlık Müdürü Dr. Necip Yemenici, sağlıkta yaşanan şiddete hergün bir yenisinin eklendiğini bildirdi. Yemenici yaptığı yazılı açıklamada, “Sağlıktaki şiddete her gün bir yenisinin eklenmesinden büyük üzüntü duyuyoruz. Halkımızın çoğunluğu, uyarı ve çağrılarımıza sağduyuyla karşılık verirken ne yazık ki münferit şiddet eylemlerine hâlâ çözüm bulamıyoruz. Buna son örnek 2 gün önce ilimizde yaşanan üzücü olay oldu. Bolvadin ilçemizden merkeze hasta getirdikten sonra görev yerine dönüş yapan 112 ambulansımıza, sol şeritten aşırı hızla gelen sivil bir araç çarpmış; ehliyetsiz ve alkollü oldukları muayene sonucu ortaya çıkan şoför ve arkadaşı, sebep oldukları bu kaza ile yetinmemiş, 112 personelimize bıçaklı saldırı da bulunmuşlardır” dedi.  

ŞİDDET HİÇ BİR ZAMAN ÇÖZÜM DEĞİLDİR

Necip Yemenici şunları kaydetti: “Kendilerini korumak isteyen personelimizin imdadına neyse ki olay yerine gelen sivil polis memurlarımız yetişmiş ve onlar da hayatları pahasına, saldırganları etkisiz hâle getirerek adalete teslim etmişlerdir. Olayın ayrıntılarına bakınca nasıl bir tehlikeden dönüldüğünü görmemek imkansız diyoruz. Çünkü alkollü şahsın elinde 50 cm'lik bir bıçak ve 3 kişilik ambulans ekibimizde bir de bayan personelimiz vardı. Kendi canını düşünmeden, olası bir vahşete engel olan kahraman polisimize hem kendi adıma hem de bütün sağlık personelimiz adına ben bir kez daha teşekkür ediyorum. Bu vesile ile tekrar tekrar hatırlatıyoruz; Şiddet hiç bir zaman çözüm değildir.

ŞİDDET OLAYLARINA FIRSAT VERMESİNLER

Aksine daha çok çözümsüzlüğün kapısını açan bir dipsiz kuyudur. Sağlıkçılarımıza karşı yapılan şiddetin ise hiç bir mazereti ve akıl alır yanı yoktur. Mesela bu son olayda, 112 ekibimiz acil bir vakaya gidiyor olabilirdi ve başlarına gelen bu olay yüzünden hastaya geç kalabilir, bunun sonucunda da bir canı kaybedebilirdik. Sağduyulu ve vicdanlı halkımızdan ricamız, lütfen bu tür münferit şiddet olaylarına fırsat vermesinler. Şiddete maruz kalan sağlık personelimizi korumaya alarak hemen emniyet güçlerimize durumu bildirsinler. Can veren eller, şiddetin kurbanı olmasın!”  

Haber okunma sayısı: 645

Yazdır

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

YORUMLAR

  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

DİĞER HABERLER

aile-hekimlerine-e-yoklama-egitimi

Aile Hekimlerine "e-Yoklama" Eğitimi

26 Mayıs 2018 Cumartesi 18:08
ketem-mukabelelerde-kanseri-anlatiyor

KETEM, mukabelelerde kanseri anlatıyor

24 Mayıs 2018 Perşembe 17:57
askom-toplantisi-yapildi

ASKOM toplantısı yapıldı

23 Mayıs 2018 Çarşamba 23:11
hemsireler-gunu-coskuyla-kutlandi

Hemşireler günü coşkuyla kutlandı

17 Mayıs 2018 Perşembe 22:43
yuksek-tansiyon-gizli-dusmandir

Yüksek tansiyon gizli düşmandır

16 Mayıs 2018 Çarşamba 18:28