Kurban üst

04 Ağustos 2020 Salı

Anne sütünün önemi, doğru emzirme teknikleri

anne-sutunun-onemi-dogru-emzirme-teknikleri

Anne sütünün önemi, doğru emzirme teknikleri ve bu konuda doğru bilinen yanlışların düzeltilmesi için yapılabilecek konular ele alındı.
04 Aralık 2019 Çarşamba 17:58

Afyonkarahisar İl Sağlık Müdürlüğü tarafından önemi sürekli vurgulanan “anne sütü” ve “emzirme”  hem halk eğitimlerinde hem de personel eğitimlerinde anlatılmaya devam ediyor. Annelere ve anne adaylarına emzirme konusunda bilinçli bir destek sağlamak için yapılan son eğitim ASM (Aile Sağlığı merkezi) TSM (Toplum Sağlığı Merkezi) ve EH (Entegre Hastane) personeline yönelik yapıldı.

Bir gün süren eğitime adı geçen kurum ve kuruluşlarda yeni göreve başlayan, başka ilden atanan, anne sütü eğitimini hiç almamış sağlık personeli katıldı.

Anne sütünün önemi, doğru emzirme teknikleri ve bu konuda doğru bilinen yanlışların düzeltilmesi için neler yapılabileceği konularının anlatıldığı eğitime daha önce eğitim almış olan personelden de bilgi güncelleme amaçlı katılım sağlandı.

Eğitimlerin amacı; ilimizde görev yapan, özellikle anne ve bebek ile direk ilgilenen birimlerde çalışan, bütün personelin Anne Sütü ve Emzirme eğitimini alması; bu amaçla ihtiyaç duyuldukça personel eğitimleri devam edecek. Haber okunma sayısı: 205

Yazdır

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

YORUMLAR

  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

DİĞER HABERLER

berber-ve-kuaforler-denetleniyor

Berber ve kuaförler denetleniyor

03 Ağustos 2020 Pazartesi 20:59
-afsude-bir-ilk-daha

AFSÜ’de bir ilk daha

28 Temmuz 2020 Salı 21:29
-kapilarimizi-tekrar-actik

“Kapılarımızı tekrar açtık”

23 Temmuz 2020 Perşembe 19:00
double--hilton-yeniden-hizmete-basladi

Double Hilton yeniden hizmete başladı

22 Temmuz 2020 Çarşamba 21:59
-ture-guven-tazeledi

Türe güven tazeledi

22 Temmuz 2020 Çarşamba 21:51