CACTUS YENİ

26 Ağustos 2019 Pazartesi

moto

Anne ve Bebek Dostlarına teşekkür belgesi

anne-ve-bebek-dostlarina-tesekkur-belgesi

Anne sütünü teşvik ederek “Anne ve Bebek Dostu” olmayı hak eden kurum ve kuruluşlara Sağlık Müdürü Uzm. Dr. Serhat Korkmaz tarafından birer Teşekkür Belgesi takdim edildi.
17 Ocak 2019 Perşembe 18:54

Sağlık Bakanlığının üzerinde özellikle durduğu ve 1991 yılından itibaren de yürüttüğü “Anne Sütünün Teşviki ve Bebek Dostu Sağlık Kuruluşları Programı” çerçevesinde ilimizde de işbirliği yapılan ve bina içlerinde anne ve bebeğine uygun bir mekân tefriş eden AFTAŞ Afyonkarahisar Otobüs İstasyonu Turizm A.Ş., Afyonkarahisar Sağlık Bilimleri Üniversitesi (AFSÜ) Diş Hekimliği Fakültesi ve Afyonkarahisar Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi (ADSM) yöneticilerine birer Teşekkür Belgesi verildi. 

"İLİMİZDE BİR İLK"

Sağlık Müdürlüğü tarafından düzenli olarak verilen eğitimler ve bilgilendirme toplantıları neticesinde ilimizde bir ilk olma özelliği taşıyarak bir şehir otogarının yanında resmî kurumlar da "Anne ve Bebek Dostu" unvanı almış oldu. 

Belge takdim töreninde konuşan Sağlık Müdürü Uzm. Dr. Korkmaz, "Bakanlığımızın titizlikle üzerinde durduğu "Anne ve bebek sağlığı açısından çok önemli olan “Anne Sütünün Teşviki ve Bebek Dostu Sağlık Kuruluşları Programı” çerçevesinde ilimizde bizlere büyük destek veren ve halk sağlığına doğrudan katkı yapan özel ve resmî kurum ve kuruluşlara, destekleri sebebiyle bir kez daha teşekkür ediyor ve bu hassasiyetlerinden ötürü kendilerini tebrik ediyorum.” dedi. 

Düzenlenen belge törenine Sağlık Müdürü Korkmaz'ın yanı sıra Halk Sağlığı Hizmetleri Başkanı Dr. Deniz Fırat, Başkan Yardımcısı Dr. Hakan Güdücü, AFTAŞ'ı temsilen Osman Altınay, AFSÜ'den Fakülte Sekreteri Erdinç Duygulu ve Çimen İnan ile ADSM'den Başhekim Dr. Mehmet Tetik ve Ahmet Uyan katıldılar. 


Haber okunma sayısı: 140

Yazdır

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

YORUMLAR

  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

DİĞER HABERLER

diyetisyenlerden-onemli-uyarilar

Diyetisyenlerden önemli uyarılar!

22 Ağustos 2019 Perşembe 21:16
ptt-personeline-ilkyardim-egitimi

PTT personeline ilkyardım eğitimi

21 Ağustos 2019 Çarşamba 20:53
kuran-kursu-ogrencilerine-hijyen-egitimi

Kur’an Kursu öğrencilerine hijyen eğitimi

01 Ağustos 2019 Perşembe 22:04
emirdag-ve-iscehisarda-saglik-denetimi

Emirdağ ve İscehisar'da sağlık denetimi

22 Temmuz 2019 Pazartesi 21:08
mudur-korkmaz-denetledi

Müdür Korkmaz denetledi

12 Temmuz 2019 Cuma 15:53