Döner Ateşi üst

21 Nisan 2019 Pazar

Anne ve Bebek Dostlarına teşekkür belgesi

anne-ve-bebek-dostlarina-tesekkur-belgesi

Anne sütünü teşvik ederek “Anne ve Bebek Dostu” olmayı hak eden kurum ve kuruluşlara Sağlık Müdürü Uzm. Dr. Serhat Korkmaz tarafından birer Teşekkür Belgesi takdim edildi.
17 Ocak 2019 Perşembe 18:54

Sağlık Bakanlığının üzerinde özellikle durduğu ve 1991 yılından itibaren de yürüttüğü “Anne Sütünün Teşviki ve Bebek Dostu Sağlık Kuruluşları Programı” çerçevesinde ilimizde de işbirliği yapılan ve bina içlerinde anne ve bebeğine uygun bir mekân tefriş eden AFTAŞ Afyonkarahisar Otobüs İstasyonu Turizm A.Ş., Afyonkarahisar Sağlık Bilimleri Üniversitesi (AFSÜ) Diş Hekimliği Fakültesi ve Afyonkarahisar Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi (ADSM) yöneticilerine birer Teşekkür Belgesi verildi. 

"İLİMİZDE BİR İLK"

Sağlık Müdürlüğü tarafından düzenli olarak verilen eğitimler ve bilgilendirme toplantıları neticesinde ilimizde bir ilk olma özelliği taşıyarak bir şehir otogarının yanında resmî kurumlar da "Anne ve Bebek Dostu" unvanı almış oldu. 

Belge takdim töreninde konuşan Sağlık Müdürü Uzm. Dr. Korkmaz, "Bakanlığımızın titizlikle üzerinde durduğu "Anne ve bebek sağlığı açısından çok önemli olan “Anne Sütünün Teşviki ve Bebek Dostu Sağlık Kuruluşları Programı” çerçevesinde ilimizde bizlere büyük destek veren ve halk sağlığına doğrudan katkı yapan özel ve resmî kurum ve kuruluşlara, destekleri sebebiyle bir kez daha teşekkür ediyor ve bu hassasiyetlerinden ötürü kendilerini tebrik ediyorum.” dedi. 

Düzenlenen belge törenine Sağlık Müdürü Korkmaz'ın yanı sıra Halk Sağlığı Hizmetleri Başkanı Dr. Deniz Fırat, Başkan Yardımcısı Dr. Hakan Güdücü, AFTAŞ'ı temsilen Osman Altınay, AFSÜ'den Fakülte Sekreteri Erdinç Duygulu ve Çimen İnan ile ADSM'den Başhekim Dr. Mehmet Tetik ve Ahmet Uyan katıldılar. 


Haber okunma sayısı: 94

Yazdır

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

YORUMLAR

  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

DİĞER HABERLER

anne-dostu-hastane-secildi

Anne Dostu Hastane seçildi

18 Nisan 2019 Perşembe 19:24
dikkat-ayakustu-beslenme-ve-teknoloji

Dikkat! Ayaküstü beslenme ve teknoloji...!

17 Nisan 2019 Çarşamba 22:48
kenevir-masaya-yatirildi

Kenevir masaya yatırıldı

17 Nisan 2019 Çarşamba 21:21
cocuk-sagligi-masaya-yatirildi

Çocuk sağlığı masaya yatırıldı

16 Nisan 2019 Salı 21:12
saglik-yoneticilerine-hap-egitimi

Sağlık yöneticilerine HAP Eğitimi

12 Nisan 2019 Cuma 18:03

AFYONKARAHİSAR - HAVA DURUMU

AFYONKARAHISAR