KOLAYLI YENİ

14 Aralık 2018 Cuma

ASKOM bölge toplantısı Afyon’da yapıldı

askom-bolge-toplantisi-afyonda-yapildi

Eskişehir, Afyonkarahisar, Kütahya ve Bilecik İllerinden oluşan Acil Sağlık Hizmetleri Koordinasyon Komisyonu (ASKOM) 15. Bölge toplantısı ilimizde yapıldı.
22 Kasım 2018 Perşembe 19:15

Eskişehir İl Sağlık Müdürlüğü tarafından koordinatörlüğü yapılan ve Eskişehir, Afyonkarahisar, Kütahya ve Bilecik İllerinden oluşan Acil Sağlık Hizmetleri Koordinasyon Komisyonu (ASKOM) 15. Bölge toplantısı ilimizde yapıldı.

Toplantıya 4 İlin Sağlık Müdürleri ve ilgili sağlık yöneticileri ile kamu, vakıf, üniversite ve özel hastane yöneticileri, Acil Sağlık Hizmetleri Birimi personeli, ambulans servisi başhekimleri katıldı.

Yılda 2 kere yapılan ASKOM Bölge toplantısı Afyonkarahisar İl Sağlık Müdürü Uzm. Dr. Serhat Korkmaz’ın kısa hoşgeldiniz konuşmasının ardından Afyonkarahisar 112 İl Ambulans Servisi Başhekimi Dr. Gülsün Doğan tarafından yapılan sunum ile başladı.

Daha sonra illerin gündeme alınmasını talep ettiği konular teker teker görüşülerek hasta nakilleri esnasında yaşanabilen olumsuzlukları en aza indirmek için iller bazında neler yapılabileceği, iller arası acil hasta nakil ve kabulünün en hızlı ve sorunsuz nasıl gerçekleşebileceği vb. konularında görüş alış verişi yapıldı. Bakanlığa iletilmesinde fayda sağlanacak konular ele alındı.

Acil Sağlık Hizmetleri koordinasyonu bağlamında oldukça verimli geçen toplantı soru cevap bölümünün ardından önerilerin alınması ile sona erdi. Bir sonraki Bölge Toplantısının Kütahya ev sahipliğinde yapılması planlanıyor.Haber okunma sayısı: 56

Yazdır

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

YORUMLAR

  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

DİĞER HABERLER

saglik-muduru-korkmaz-suhutu-denetledi

Sağlık Müdürü Korkmaz, Şuhut’u denetledi

13 Aralık 2018 Perşembe 18:31
afyonda-cocuk-izlem-merkezi-

Afyon’da Çocuk İzlem Merkezi

11 Aralık 2018 Salı 21:50
empati-yaparak-izlememiz-gerekiyor

Empati yaparak izlememiz gerekiyor

10 Aralık 2018 Pazartesi 20:07
hastane-afet-planlari-hap-egitimi

Hastane Afet Planları (HAP) Eğitimi

07 Aralık 2018 Cuma 17:20
miniklere-temizlik-ve-112-egitimi

Miniklere temizlik ve 112 eğitimi

07 Aralık 2018 Cuma 16:58

AFYONKARAHİSAR - HAVA DURUMU

AFYONKARAHISAR