KOLAYLI YENİ

17 Ekim 2018 Çarşamba

Bu nasıl hastane? Pislikten geçilmiyor!

bu-nasil-hastane-pislikten-gecilmiyor

Mavi Hastane diye bilinen Sağlık Bilimleri Üniversitesine bağlı hastanenin Kadın Hastalıkları ve Doğum Bölümü pislikten geçilmiyor. Şikâyetçi olan vatandaşlara ise verilen cevap bir hayli ilginç…
21 Eylül 2018 Cuma 20:24

Hastaların sağlığı açısından hijyene daha fazla önem verilmesi gereken hastanelerde oluşan görüntüler pes artık dedirtiyor. Daha önce Afyon Kocatepe Üniversitesine bağlı olan ve geçtiğimiz günlerde Sağlık Bilimleri Üniversitesine devredilen, Mavi Hastane (A Blok) olarak bilinen hastaneden vatandaşlar şikâyetçi oldu. Heryerin pislik içinde olduğunu dile getiren vatandaşlar, lavabolarda sabun ve el havlusunun olmadığını tuvaletlerde de peçete olmadığını iddia eden vatandaşlar odaların ise pislik içinde olduğunu ileri sürdüler.

BEBEKLERLE AMELİYATLI HASTALAR AYNI ORTAMDA

Haber merkezimize ulaşan vatandaşlar, bir de bu yetmezmiş gibi 15 TL yatak parası istendiğini iddia etti.  Vatandaşlar konuyla ilgili yaptığı açıklamada; “Üniversite hastanesi çok pis lavabolarda sabun, tuvalet kâğıdı, kâğıt havlu yok. Çöp kovası kapaksız mikrop saçıyor. Yataklarda koruyucu alez olmadığı için çarşaflar sürekli toplanıyor ve yatak muşamba tarzı olduğu için terletiyor. Kadın Hastalıkları ve Doğum Servisinde bebekler ve ameliyatlı hastalar aynı ortamda bulunduruluyor” dedi.

“ŞİKAYET EDİN BİZE DE FAYDASI OLUR”“Burada tedavi mi olacağız, hastalık mı kapacağız?” diye soran vatandaşlar şunları kaydetti:  “Bir de SSK’lı olmamıza rağmen, özel oda bile olmayan normal odalar için 15TL ücret istiyorlar. 1 yıldır uygulandığı söylenen ve ‘üniversitelerin hakkı var’ gerekçesi ile gecelik 15 TL ücret isteniyor. Ücret ödenmeden hasta çıkış yapamıyor. Burada tedavi mi olacağız, hastalık mı kapacağız? Görevliden sabun, peçete vs, isteyince olmadığını söylüyor. ‘Şikayetçi olacağız’ deyince ise hemşire ve asistan doktorların kendi odalarında bile olmadığını söylüyorlar. ‘Şikayet edin bize de faydası olur’ diyorlar.”

AFYON MANŞET HABER

 Haber okunma sayısı: 1650

Yazdır

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

YORUMLAR

  • berbat

    Misafir 21 Eylül 2018 21:14 A blok dahiliye yoğun bakım bölümü tek kelime ile berbat hiçbir yerde önlüksüz galoşsuz içeri girilebildiğini görmedim pnömoniden yatıyor hastam pislik diz boyu utanç duymalı yetkililer utanç

DİĞER HABERLER


AFYONKARAHİSAR - HAVA DURUMU

AFYONKARAHISAR