CACTUS

20 Haziran 2019 Perşembe

Devlet Hastanesi’nde GETAT Polikliniği

devlet-hastanesinde-getat-poliklinigi-

Gün FM’de yayınlanan Sağlık Olsun programına Afyonkarahisar Devlet Hastanesi’nde yeni açılan Geleneksel ve Tamamlayıcı Tıp Polikliniği (GETAT) Sorumlu Doktoru Dicle Ulu konuk olarak katıldı.
18 Aralık 2018 Salı 16:28

Ulu programda tamamlayıcı tıp ve çalışmaları konusunda bilgiler verdi.

Şu an ülkemizde 11 adet GETAT Eğitim Merkezi bulunduğunu kaydeden Afyonkarahisar Devlet Hastanesi’nde yeni açılan Geleneksel ve Tamamlayıcı Tıp Polikliniği (GETAT) Sorumlu Doktoru Dicle Ulu, “Ülkemizde 46 adet uygulama merkezi ve 40 adet GETAT ünitesi var. İlimizde de kısa bir süre önce Devlet Hastanesi’nde polikliniğimiz hizmete girdi. Polikliniğimize müracaat eden hastalarımız yavaş yavaş artıyor. Süreç içinde sayının daha da yükseleceğini düşünüyorum” diye konuştu.

Geleneksel ve Tamamlayıcı Tıp nedir?

Geleneksel ve Tamamlayıcı Tıp konusunda bilgiler veren Dr. Dicle Ulu, “Geleneksel  ve tamamlayıcı tıp”  fiziksel ve ruhsal hastalıklardan korunma, bunlara tanı koyma, iyileştirme veya tedavi etmenin yanında sağlığın iyi sürdürülmesinde de kullanılan, farklı kültürlere özgü teori, inanç ve tecrübelere dayalı, izahı yapılabilen veya yapılamayan  bilgi, beceri ve uygulamaların bütünüdür. Batı tıbbını destekleyici ve tamamlayıcı yöntemlerdir. Usulsüz ve bilgisizce yapılan uygulamaların önüne geçmek amacıyla Sağlık Bakanlığı tarafından 27 Ekim 2014 tarihinde bu yöntemlerle ilgili yönetmelik  resmi gazetede yayınlanmıştır. Bu yönetmeliğe göre bakanlık tarafından yalnızca hekimlere ve sadece kendi alanında uygulama yapmak üzere diş hekimlerine yetki verilmiştir” şeklinde konuştu. Haber okunma sayısı: 197

Yazdır

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

YORUMLAR

  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

DİĞER HABERLER

saglik-egitimleri-suruyor

Sağlık eğitimleri sürüyor

13 Haziran 2019 Perşembe 19:07
bayramda-nasil-beslenilmeli

Bayramda nasıl beslenilmeli?

30 Mayıs 2019 Perşembe 23:21
fenilketonuri-hastaligi-nedir

Fenilketonüri hastalığı nedir?

28 Mayıs 2019 Salı 18:54
uzmanindan-beslenme-onerileri

Uzmanından beslenme önerileri

22 Mayıs 2019 Çarşamba 19:27