istek okulları

17 Şubat 2020 Pazartesi

Hayırseverlerden Aile Sağlığı Merkezi

hayirseverlerden-aile-sagligi-merkezi

Emirdağlı hayırseverler tarafından arsası bağışlanan, binası yapılan ve mefruşatı karşılanan Aile Sağlığı Merkezi ilimiz protokolünün katıldığı bir programla hizmete girdi.
29 Ağustos 2019 Perşembe 21:54

Emirdağ İlçesi sakinlerinden hayırsever Ali Kuş, sadece kızı İncisel Kuş adına kayıtlı arsasını Sağlık Müdürlüğüne bağışlayarak aynı zamanda arsa üzerine Aile Sağlığı Merkezi hizmet binasını da inşa ettirdi. 2018 yılında inşaatına başlanan ve 3 hekimlik olarak tamamlanan Aile Sağlığı Merkezine de Sağlık Bakanlığından gerekli onaylar alınarak 2 aile hekimi görevlendirmesi yapıldı.

“Emirdağ 4 Nolu Zilfi-Ali KUŞ Aile Sağlığı Merkezi" adıyla hizmet verecek ASM'nin tıbbi cihaz ve demirbaş malzemeleri ile mefruşatları da yine hayırsever vatandaşlarımızın katkıları ile karşılandı. Yeni ASM'nin Emirdağ İlçesi Yenidoğan, Çilli ve civar mahallelerde yaşayan vatandaşlarımızın 1. Basamak Sağlık Hizmetlerine ulaşılabilirliğinin arttırılması ve etkin bir şekilde faydalanması amaçlanıyor.

ASM'nin açılışı için düzenlenen programda saygı duruşu ve İstiklal Marşı'nın okunmasının ardından ilk olarak Emirdağ Belediye Başkanı Serkan Koyuncu ve hayırsever aile adına Ceylan Kuş konuştu.

Açılış programında konuşan Vali Mustafa Tutulmaz, yurt dışında yaşayan Emirdağlıların memleketlerini unutmadıklarını ve her fırsatta memleketlerine bu tür hizmetleri kazandırdıklarını belirterek hayırsever vatandaşlara bu bağışları ve destekleri sebebiyle teşekkür etti.Eski Orman ve Su İşleri Bakanı Prof. Dr. Veysel Eroğlu da yaptığı konuşmada Türkiye'nin sağlıkta geldiği noktaya vurgu yaparak "Dünyanın çok yerini gezdim, ülkemizin son yıllarda sağlık alanında yapmış olduğu yatırımlar, hekimlerimizin başarıları gerçekten takdir edilmesi konumdadır. Bu hizmete yaptığı böylesi bağışlarla destek veren hayırseverlerimize ben de teşekkür ediyorum" dedi.

Programın sonunda Zilfi ve Ali Kuş'a Vali Mustafa Tutulmaz ve Prof. Dr. Veysel Eroğlu tarafından bir plaket verildi.

Programa Vali Mustafa Tutulmaz ve Prof. Dr. Veysel Eroğlu'nun yanı sıra Afyonkarahisar Milletvekilleri Av. Ali Özkaya, Av. İbrahim Yurdunuseven, İGM Başkanı Av. Burhanettin Çoban, Sağlık Müdürü Uzm. Dr. Serhat Korkmaz ve diğer protokol üyeleri ile hayırsever vatandaşlar Ali Kuş ve Zilfi Kuş, akrabaları ve de Emirdağ halkı katıldı. 


Haber okunma sayısı: 103

Yazdır

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

YORUMLAR

  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

DİĞER HABERLER


AFYONKARAHİSAR - HAVA DURUMU

AFYONKARAHISAR