Triovista, İstek

03 Temmuz 2020 Cuma

Hekime antibiyotik yazması yönünde ısrarcı olmayın

hekime-antibiyotik-yazmasi-yonunde-israrci-olmayin

Sağlık Müdürlüğü tarafından, Akılcı İlaç Kullanımı (AİK) faaliyetleri kapsamında, ilimizde görev yapan aile hekimleri ile Toplum Sağlığı Merkezlerinde (TSM) görevli hekimlere yönelik “Enfeksiyon Hastalıklarında Antibiyotik Yönetimi” eğitimleri gerçekleştirilmiştir.
01 Ekim 2019 Salı 19:55

Bolvadin ve Dinar ilçeleri ile il merkezinde gerçekleştirilen ve 3 gün süren eğitimler, Afyonkarahisar Devlet Hastanesinde görevli Enfeksiyon Hastalıkları ve Klinik Mikrobiyolji Uzmanları Dr. Serap Pamukçuoğlu ve Dr. Zerrin Aşçı ile Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Uzmanı Dr. Nurel İnan Aydemir tarafından verildi.

Eğitimlerde, Akılcı İlaç Kullanımının bir tarafında doğal olarak hekimlerin olduğu belirtilirken diğer sorumluluk sahibi tarafında hasta ve hasta yakınları olduğu vurgulanarak antibiyotiklerin uygun olmayan şekillerde kullanımının antibiyotik direncine neden olacağı için reçetesiz antibiyotik kullanmamaları ve hekime antibiyotik yazması yönünde ısrarcı olmamaları yönünde vatandaşlara bilgi verilmesi de istendi. Haber okunma sayısı: 134

Yazdır

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

YORUMLAR

  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

DİĞER HABERLER