KOLAYLI YENİ

28 Mayıs 2018 Pazartesi

İnsan sevgisi olmayan altından kalkamaz

insan-sevgisi-olmayan-altindan-kalkamaz

Doktorluk mesleğinin zorluklarına değinen Sağlık Müdürü Uzman Dr. Serhat Korkmaz, “Öyle bir meslek ki gönlünü vermeyenlerin asla yürüyemeyeceği meşakkatli uzun bir yol, özünde insan sevgisi olmayanların da altından kalkamayacağı kutsal bir vazifedir” dedi.
13 Mart 2018 Salı 20:24

Afyonkarahisar Sağlık Müdürü Uzman Dr. Serhat Korkmaz, 14 Mart Tıp Bayramı nedeniyle yaptığı açıklamada şunları söyledi:

“Yine bir 14 Mart Tıp Bayramının heyecanı içindeyiz. İlk insandan bu yana sağlıklı bir hayat sürmek, hastalıklara çareler aramak tüm dünya halklarının ortak gayelerinden biri olmuştur.  Lokman Hekim'den Hipokrat'a, İbn-i Sinâ'dan Pastör'e kadar pek çok tıp insanı, bu ortak gayede sadece yaşadıkları çağı aydınlatmamışlar, geleceğe, bizlere de ışık olmuşlardır.

İnsanı daha iyi, daha sağlıklı yaşatmak ve hastalıklara şifa, dertlere deva bulmak için gönül koyduğumuz bu meslekte, insanların yarasına merhem olmanın yanında hastaların, hasta yakınlarının duasını almayı da en büyük kazanç olarak görüyoruz.

Tıp alanında çalışmak pek çok mesleğe göre oldukça zordur elbet. Öyle bir meslek ki gönlünü vermeyenlerin asla yürüyemeyeceği meşakkatli uzun bir yol,  özünde insan sevgisi olmayanların da altından kalkamayacağı kutsal bir vazifedir.

Biz, tıp mesleğine gönül verenler, misyonumuzun ve mesuliyetimizin farkındayız. Geleneğin bize aktardığı bilgileri, bugünkü yeni bilimsel veriler ve teknolojik buluşlarla yeniden güncelleyerek insanlığa olan hizmetimizi yerine getirmenin mutluluğunu yaşıyoruz.

Bu görev bilincinin coşkusunu ve enerjisini hiç kaybetmeyen, insana olan sevgi ve şefkatini eksiltmeden kalbinde yaşatan bütün tıp camiasının 14 Mart Tıp Bayramını tebrik ediyor; sevdikleriyle beraber sağlıklı ve huzurlu bir ömür geçirmelerini diliyorum.” Haber okunma sayısı: 141

Yazdır

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

YORUMLAR

  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

DİĞER HABERLER

aile-hekimlerine-e-yoklama-egitimi

Aile Hekimlerine "e-Yoklama" Eğitimi

26 Mayıs 2018 Cumartesi 18:08
ketem-mukabelelerde-kanseri-anlatiyor

KETEM, mukabelelerde kanseri anlatıyor

24 Mayıs 2018 Perşembe 17:57
askom-toplantisi-yapildi

ASKOM toplantısı yapıldı

23 Mayıs 2018 Çarşamba 23:11
hemsireler-gunu-coskuyla-kutlandi

Hemşireler günü coşkuyla kutlandı

17 Mayıs 2018 Perşembe 22:43
yuksek-tansiyon-gizli-dusmandir

Yüksek tansiyon gizli düşmandır

16 Mayıs 2018 Çarşamba 18:28