Döner Ateşi üst

19 Nisan 2019 Cuma

Kanser hastaları moral buldu

kanser-hastalari-moral-buldu

Afyonkarahisar Sağlık Bilim Üniversitesi tarafından Onkoloji Hastanesi'nin Kemoterapi Bölümü'nde tedavi gören hastalara moral etkinliği düzenlendi.
04 Nisan 2019 Perşembe 19:31

1-7 Nisan Kanser Haftası nedeniyle Afyonkarahisar Sağlık Bilimleri Üniversitesi’nin (AFSÜ) girişimleriyle ve Rektör Nurullah Okumuş tarafından desteklenen kanser hastalarına moral etkinliği Onkoloji Hastanesi'nin Kemoterapi Bölümü'nde dün gerçekleşti. Etkinlikte bilgilendirme konuşması yapan Tıbbı Onkoloji Bölümü Sorumlu Doktoru Hacer Demir, “1-7 Nisan Kanser Haftası dolayısıyla farkındalık oluşturmak ve erken tanının önemini belirtmek amacıyla burada hastalarımızla bir araya geldik. Hem hastalarımıza moral motivasyon olması hem de onların yakınlarına farkındalık oluşturmak amacıyla böyle bir etkinlik düzenledik. Hastalarımızla birlikte sosyal bir ortamda ilk defa birlikte olacağız. Poliklinikte diğer türlü hep hastalık konuşuyoruz. Şuanda sadece bir arada olup sohbet edeceğiz ve güzel vakit geçireceğiz.” dedi.

HASTALARA BİLGİ VERİLDİ

Demir’in konuşmasının ardından hastanede görevli ve ayrıca AFSÜ’de tedavi gören Nurhak Sara ile AFSÜ öğrencisi Arif Bayram bilgilendirmede bulundular.Testis Kanseri olan Bayram ve Göğüs Kanseri olan Sara, geçirdikleri hastalıklar, tedavi süreci ve hastalığı nasıl yendiklerini hastalara ve hasta yakınlarına aktardılar.

HASTALAR VE YAKINLARI MORAL BULDU

Devlet konservatuarından gelen müzisyenleri tarafından seslendirilen müziklere hastalar ve hasta yakınları eşlik etti. Ayrıca hastane ve hasta yakınları tarafından temin edilen yiyecek ve içecekler de etkinliğe katılan herkese ikram edildi. 

Haber okunma sayısı: 129

Yazdır

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

YORUMLAR

  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

DİĞER HABERLER

anne-dostu-hastane-secildi

Anne Dostu Hastane seçildi

18 Nisan 2019 Perşembe 19:24
dikkat-ayakustu-beslenme-ve-teknoloji

Dikkat! Ayaküstü beslenme ve teknoloji...!

17 Nisan 2019 Çarşamba 22:48
kenevir-masaya-yatirildi

Kenevir masaya yatırıldı

17 Nisan 2019 Çarşamba 21:21
cocuk-sagligi-masaya-yatirildi

Çocuk sağlığı masaya yatırıldı

16 Nisan 2019 Salı 21:12
saglik-yoneticilerine-hap-egitimi

Sağlık yöneticilerine HAP Eğitimi

12 Nisan 2019 Cuma 18:03

AFYONKARAHİSAR - HAVA DURUMU

AFYONKARAHISAR