Triovista, İstek

07 Ağustos 2020 Cuma

Küçük Ahmet için Sanatçı Haluk Levent devreye girdi

kucuk-ahmet-icin-sanatci-haluk-levent-devreye-girdi

Bir tür kas hastalığına yakalanan ve tedavi edilemezse hayatını kaybedecek olan 9 yaşındaki Ahmet Bostan için Sanatçı Haluk Levent devreye girdi. Levent’in devreye girmesi ile birlikte olaya Sağlık Bakanlığı dahil oldu. Bakanlığın 9 yaşındaki Ahmet için araştırma başlattığı öğrenildi.
26 Aralık 2019 Perşembe 20:58

Ahbap Platformunun kurucusu olan Sanatçı Haluk Levent, twitter hesabı üzerinden Afyonkarahisar’daki Ahbap Gönüllülerine seslenerek, “Afyon Ahbap! Haydi arkadaşlar!” mesajı atmasının ardından Sağlık Bakanlığı yetkililerinin devreye girdiği öğrenildi.

SAĞLIK BAKANLIĞI DEVREDE

Ahbap Platformunun Afyonkarahisar Gönüllüleri yayınladıkları mesajda şunları söylediler:

“Afyonkarahisar’ın Bayat ilçesine bağlı Sağırlı köyünden olan İsmail Bostan'ın oğlu Ahmet Oruç Bostan'ın eğitim hayatına başlamasından bir süre sonra öğretmeni tarafından yürüme yetisinde yavaşlama olduğu ve düşmeye başladığı gözlemlendi. Vücudunda şişliklerin de olduğunun fark edilmesinin ardından Türkiye’nin farklı şehirlerinde gidilen hastaneler ve yapılan muayeneler sonucunda Ahmet Oruç Bostan'ın DMD Kas Hastalığına yakalandığı ve tedavi edilmezse bir süre sonra hayatını kaybedeceği belirtildi.Hastalığın tedavisi için çözüm arayan Bostan ailesi, bu hastalığın tedavisinin olmadığını; 17 bin dolar kadar tedavi masrafının karşılanması sonucu Hindistan'da tam kalıcı olmayan bir tedavinin yapılabileceğini öğrendi. Ahmet Oruç Bostan'ın tedavisinin yapılmasında yardım edilmesi amacıyla Ahbap Platformu Genel Başkanı Haluk Levent'e ulaşıldı. Haluk Levent Twitter’da paylaştığı; ‘Haydi Arkadaşlar!' başlığı altında attığı bir tweet ile Afyonkarahisar Ahbap Platformunu aileyi ziyaret etmesi için görevlendirdi.”

DMD KAS HASTALIĞI İÇİN ARAŞTIRMA BAŞLATILDI

Görevlendirmenin hemen ardından aileyi ziyaret eden Ahbap Platformu Afyonkarahisar gönüllüleri Ahmet Oruç Bostan'ın durumunu aileden dinleyerek gerekli notları aldı ve belgeleri topladı. Ahbap Genel Merkezi’ne iletilen bilgilerin ardından Haluk Levent'in çağrısı ile Sağlık Bakanlığı konuya el uzatarak DMD Kas Hastalığı için araştırmalara başlandı. Haber okunma sayısı: 367

Yazdır

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

YORUMLAR

  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

DİĞER HABERLER

berber-ve-kuaforler-denetleniyor

Berber ve kuaförler denetleniyor

03 Ağustos 2020 Pazartesi 20:59
-afsude-bir-ilk-daha

AFSÜ’de bir ilk daha

28 Temmuz 2020 Salı 21:29
-kapilarimizi-tekrar-actik

“Kapılarımızı tekrar açtık”

23 Temmuz 2020 Perşembe 19:00
double--hilton-yeniden-hizmete-basladi

Double Hilton yeniden hizmete başladı

22 Temmuz 2020 Çarşamba 21:59
-ture-guven-tazeledi

Türe güven tazeledi

22 Temmuz 2020 Çarşamba 21:51