CACTUS

25 Mayıs 2019 Cumartesi

Sağlığa son 15 yılda 438 milyon liralık yatırım

sagliga-son-15-yilda-438-milyon-liralik-yatirim

Afyonkarahisar’a son 15 yılda Sağlık Bakanlığı’nın 438 milyon lira yatırım yaptığını vurgulayan Orman ve Su İşleri Bakanı Prof. Dr. Veysel Eroğlu “Yapılan bu yatırımlar sayesinde Afyonkarahisar’da sağlık hizmetlerinden memnuniyet oranını, yüzde 40’tan yüzde 97’ye yükselttik” dedi.
14 Haziran 2018 Perşembe 18:50

Prof. Dr. Veysel Eroğlu ayrıca, ‘‘Sağlık Bakanlığı tarafından yürütülen çalışmalarla yeni sağlık tesislerinin yapımı, personel sayısının arttırılması, hastanelerin tıbbi cihaz kapasitesinin arttırılması ve hasta yataklarının nitelikli hale getirilmesinde dev bir yatırıma imza atıldı ve Afyonkarahisar bir uçtan diğer bir uca kadar sağlık tesisleriyle donatıldı ” diye konuştu.

“HASTANE KAPILARINDA YAŞANAN ÇİLEYE SON VERDİK”

Sağlıkta yaşanan dönüşüm ile vatandaşların hastane kapılarında yaşadığı çileye son verdiklerini ifade eden Prof. Dr. Eroğlu, “2002 yılında doktor sayısı 211 iken 486’ya yükselttik. Ayrıca yatak kapasitesini de artırarak 2.277’ye çıkardık” değerlendirmesinde bulundu.

“AKILLI HASTANELERİ HİZMETE ALDIK”“Türkiye’nin 8. en büyük akıllı hastanesi olan Afyonkarahisar Devlet hastanesi başta olmak üzere 13 adet devlet hastanesini Afyonkarahisarlıların hizmetine sunduk” diyen Orman ve Su İşleri Bakanı Prof. Dr. Veysel Eroğlu “Son 15 yılda ayrıca 18 sağlık ocağı ve aile sağlığı merkezini tamamladık. 10 adet hastane ek binasını da tamamladık” açıklamasını yaptık.

SAĞLIK ALANINDA EGE’YE HİZMET VERİLİYOR

Kocatepe Üniversitesi Hastanesi bünyesinde Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Merkezinin kurulduğunu belirten Prof. Dr. Veysel Eroğlu “Bu hastanemiz alanında ülkemizin en ileri teknolojiye sahip hastanelerinden biridir ve burada ülkemizin her yerinden gelen hastalar tedavi edilmektedir. Ayrıca Kocatepe Üniversitesi Onkoloji ve Hematoloji Hastanesini hizmete aldık. Yaklaşık 105 milyon lira yatırım ile kurulan bu hastanemiz Afyonkarahisar’ın yanı sıra çevre illere ve Ege bölgesine hizmet veriyor” dedi.

“AFYONKARAHİSAR’IMIZI SAĞLIKTA MERKEZ HALİNE GETİRDİK”

Afyonkarahisar’da Sağlık alanında yaşanan dönüşümün yeni yatırımlar ile devam ettiğinin altını çizen Orman ve Su İşleri Bakanı Prof. Dr. Veysel Eroğlu “5 yıldızlı hastaneleri hizmete sunduk. Afyonkarahisar’ımızı sağlıkta merkez haline getirdik. Bu durumu pekiştirmek için yeni yatırımlarımız hız kesmeden devam edecek. Ege’nin parlayan yıldızı Afyonkarahisar her şeyin en iyisine layık” değerlendirmesinde bulundu. 


Haber okunma sayısı: 374

Yazdır

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

YORUMLAR

  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

DİĞER HABERLER

uzmanindan-beslenme-onerileri

Uzmanından beslenme önerileri

22 Mayıs 2019 Çarşamba 19:27
tansiyonunuzu-kontrol-ettirdiniz-mi

Tansiyonunuzu kontrol ettirdiniz mi?

16 Mayıs 2019 Perşembe 18:31
akilci-ilac-kullanimi-onemli

“Akılcı ilaç kullanımı önemli”

14 Mayıs 2019 Salı 18:06
yilin-hemsiresi-belli-oldu

Yılın Hemşiresi belli oldu

14 Mayıs 2019 Salı 16:30

AFYONKARAHİSAR - HAVA DURUMU

AFYONKARAHISAR