AK PARTİ

23 Şubat 2019 Cumartesi

Fatih Çetinkaya

Sağlık için yürüdüler

saglik-icin-yuruduler

Hareketli yaşama ve bunun için en basit egzersiz olan yürüyüş yapmaya teşvik etmek amacı ile belirlenen 10 Mayıs “Sağlık İçin Hareket Et Günü”nde Sağlık Müdürlüğü tarafından bir etkinlik düzenlendi.
11 Mayıs 2018 Cuma 21:30

 10 Mayıs 2018 Perşembe saat 09.30’da Akarçay’ın Afyonkarahisar Devlet Hastanesi tarafındaki girişinden başlayan ve Sağlık Müdürü Uzm. Dr. Serhat Korkmaz’ın önderlik ettiği yürüyüşe başkanlar, başkan yardımcıları, merkez ve ilçe hastanelerin idarecileri, sağlık personeli ile vatandaşlar katıldı.

Ana temasının günlük yürüyüş olarak belirlendiği etkinlik sonunda Sağlık Müdürü Uzm. Dr. Serhat Korkmaz şu noktalara dikkat çekti: "Günümüzün en büyük sorunlarından bir tanesi hareketsiz yaşam tarzı. Hareketli ve sağlıklı olmak aslında oldukça basit ve kolay. Bunun için halkımızın şu noktalara dikkat etmesini ve bunları hayatına geçirmesini rica ediyoruz: *Yürüyüşü günlük aktivitelerin içerisine kolayca yerleştirebilirsiniz, *Gün içerisinde toplu taşım aracı kullanıyorsanız ineceğiniz yerden bir –iki durak önce inip yürüyebilir veya arabanızı gideceğiniz yerin önüne değil birkaç sokak uzağa park ederek gideceğiniz yere yürüyebilirsiniz, *Size en yakın belediyelere ait yürüyüş yollarından veya Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü’ne ait spor tesislerinden faydalanabilirsiniz, *Tek başınıza egzersiz yapmaktan hoşlanmıyorsanız, arkadaşlarınızla yürüyüş grupları oluşturabilirsiniz, *Yürüyüşü aile birlikte zaman geçireceğiniz, keyifli bir aktiviteye dönüştürebilirsiniz."

Günün anısına küçük hediyelerin de dağıtıldığı Sağlık İçin Hareket Et Yürüyüşü, hatıra fotoğrafları çekimi ile sona erdi.

Haber okunma sayısı: 314

Yazdır

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

YORUMLAR

  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

DİĞER HABERLER

anne-adaylarinin-dikkatine

Anne adaylarının dikkatine!

19 Şubat 2019 Salı 18:18
ameliyat-adeta-bir-siir-gibidir

“Ameliyat adeta bir şiir gibidir”

13 Şubat 2019 Çarşamba 16:34
her-6-olumden-1i-kanserden-

Her 6 ölümden 1’i kanserden

05 Şubat 2019 Salı 18:19