istek okulları

29 Mart 2020 Pazar

Sağlık Müdürü Korkmaz son durumu açıkladı

saglik-muduru-korkmaz-son-durumu-acikladi

İl Sağlık Müdürü Serhat Korkmaz, koronavirüs tedbirleri kapsamında Afyonkarahisar’da evlerinde gözlem altında tutulan 750 umreden dönen vatandaş olduğunu kaydetti.
18 Mart 2020 Çarşamba 20:04

Afyonkarahisar İl Sağlık Müdürü Serhat Korkmaz, evlerinde gözlem altında tutulan 750 vatandaş olduğunu dile getirerek, Pazar gününden önce umreden dönen kişilerin olduğunu, Pazar günü ve sonrası umreden dönenlerin çeşitli illerde gözlem altında tutulduğunu söyledi.

EMİRDAĞ’A GELEMEYECEKLER

Korkmaz, yurtdışından dönenlerin uçaktan indikleri illerdeki yurtlara yerleştirildiklerini bildirerek, “Avrupa’dan 3 bin 500 kişi gelecek. Onlar geldiği gibi indiği havaalanındaki illerde yurtlara yerleştirecekler. Emirdağlı gurbetçiler için Eskişehir ya da İstanbul gibi havaalanlarına inerlerse oradaki ilde gözlem altına alınacaklar, Emirdağ’a gelemeyecekler” dedi.

SOKAĞA ÇIKMA YASAĞI HÜKÜMETİN TAKDİRİDİR

Sokağa çıkma yasağı hakkında da konuşan Korkmaz, “Sokağa çıkma yasağı bakan beyin takdiri ya da hükümetin takdiridir, bir şey diyemem. Umreden gelenler dışında evinde, yurtlarda ya da hastanede gözlem altında tutulan başka kimse yok. Şuan 750 kişi gözlem altında, ama bu sayı yavaş yavaş düşüyor, 14 günü tamamlayan gözlem altından çıkıyor” diye konuştu. Haber okunma sayısı: 509

Yazdır

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

YORUMLAR

  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

DİĞER HABERLER