Triovista, İstek

15 Ağustos 2020 Cumartesi

Sağlık öğrencileri yapay zeka eğitimi alacak

saglik-ogrencileri-yapay-zeka-egitimi-alacak

Özel Dr. Fatih Öğüç Fertillife Afyon Hastanesi ile Afyonkarahisar Atatürk Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi arasında “Yapay Zeka ve Derin Öğrenme Tabanlı Sağlık Teknisyenliği” için protokol imzalandı.
20 Temmuz 2020 Pazartesi 21:51

Afyonkarahisar’ın önde gelen sağlık kuruluşları arasında yer alan ve tek Tüp Bebek Merkezi olan Özel Dr. Fatih Öğüç Fertillife Afyon Hastanesi her geçen gün sağlıkta yeniliklerin öncüsü olmaya devam ediyor.

“Yapay Zeka ve Derin Öğrenme Tabanlı Sağlık Teknisyenliği” protokolü Özel Dr. Fatih Öğüç Fertillife Afyon Hastanesi Yönetim Kurulu Başkanı Dr. Fatih Öğüç ve Afyonkarahisar Atatürk Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi yetkilileri tarafından düzenlenen törenle imzalandı.

SAĞLIK ORDUMUZUN GENÇ NEFERLERİ BİLİMSEL YENİLİKLERE AÇIK OLACAK

İmza protokolünde konuşan Fertillife Sağlık Kurumları Yönetim Kurulu Başkanı Dr. Fatih Öğüç,“Çok değerli hocalarımızla birlikte teknolojinin en üst limitinde yapay zekânın sağlık sektöründeki yansımalarını ve gelecek nesilimiz olan sağlık ordumuzun genç neferlerinin bu dijital çağda çok daha verimli çalışabilmeleri için okulumuzla aramızda bir sağlık protokolü imzaladık. Amacımız mezunlarımızın dijital çağda sağlık ordumuzda çok daha bilimsel ve yeniliklere açık olmalarını sağlamak.” dedi.

YATIRIMLARIMIZ DEVAM EDİYOR, YAPAY ZEKANIN SAĞLIKTA ÖNEMİ BÜYÜK

Gazetecilerin sorularını da yanıtlayan Dr. Fatih Öğüç, “Tüp bebek ve kadın doğum çocuk sağlığı konusunda şehrimizin nadir kuruluşlarından biri olarak inanılmaz yatırımlarımıza devam ediyoruz. Afyonkarahisar’ımızı seviyoruz ve bizim memleketimizin insanlarına yardımcı olmak bizim vefa borcumuzdur. Dünyanın sayılı cihazlarından olan embriyoskopplus cihazımızla Afyonkarahisar ilimizin dahası memleketimizin ne kadar şanslı olduğunu burada vurgulamak istiyoruz. Bu cihaz şu an faaliyete geçtiğimiz günden beri burada hizmet veriyor. Hemşerilerimiz kaliteli hizmeti hak ediyor.” ifadelerini kullandı.

ÖĞRENCİLER STAJLARINI FERTİLLİFE SAĞLIK KURUMLARINDA YAPABİLECEKLER

Daha sonra konuşan Afyonkarahisar Atatürk Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Müdürü Ömer Peker ise, “Fertillife Sağlık kuruluşlarıyla okulumuz bu işbirliğinde çok daha üst düzey bir çalışma alanı oluşturarak yapay zekânın sağlıkta ki önemini ortaya çıkartacaktır. Okul olarak bizler buradan mezun olacak öğrencilerimizin staj imkânlarını da hastanemizde değerlendireceğiz. Şimdiden hayırlı olsun diyorum.” şeklinde konuştu.

İmza törenin ardından Afyonkarahisar Atatürk Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi yetkilileri ile basın mensupları Özel Dr. Fatih Öğüç Fertillife Afyon Hastanesi birimlerinde sosyal mesafe ve hijyen kurullarına uyarak kısa bir inceleme gezisinde bulundular. 
Haber okunma sayısı: 914

Yazdır

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

YORUMLAR

  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

DİĞER HABERLER

saglik-ekipleri-termal-tesisleri-denetledi

Sağlık ekipleri termal tesisleri denetledi

13 Ağustos 2020 Perşembe 20:34
112nin-basina-mehmet-pala-gecti

112’nin başına Mehmet Pala geçti

12 Ağustos 2020 Çarşamba 21:22
anne-sutu-egitimleri-start-aldi

Anne Sütü eğitimleri start aldı

12 Ağustos 2020 Çarşamba 21:11
berber-ve-kuaforler-denetleniyor

Berber ve kuaförler denetleniyor

03 Ağustos 2020 Pazartesi 20:59
-afsude-bir-ilk-daha

AFSÜ’de bir ilk daha

28 Temmuz 2020 Salı 21:29

ÇOK OKUNANLAR

  • Haber bulunamadı

AFYONKARAHİSAR - HAVA DURUMU

AFYONKARAHISAR