KOLAYLI YENİ

19 Eylül 2018 Çarşamba

Sağlıkta şiddet son bulsun!

saglikta-siddet-son-bulsun

İl Sağlık Müdürü Uzman Dr. Serhat Korkmaz, “Doğumdan ölüme kadar insanların yanında olan; temelinde insan sevgisi yatan; sabır, özveri, şefkat ve disiplin timsali olan hemşirelik mesleğinin de sözlü ya da fiziki şiddete maruz kalınabiliyor” dedi.
12 Mayıs 2018 Cumartesi 17:56

Afyonkarahisar İl Sağlık Müdürü Uzman Dr. Serhat Korkmaz, Hemşirelik haftası nedeniyle yaptığı açıklamada şunları söyledi: “Modern anlamda hemşireliğin kurucusu olan Florance Nightingale’in doğum günü olan 12 Mayıs, Dünya Hemşireler Günü ve takip eden hafta da Hemşirelik Haftası olarak kutlanmaktadır.

Doğumdan ölüme kadar insanların yanında olan; temelinde insan sevgisi yatan; sabır, özveri, şefkat ve disiplin timsali olan hemşirelik mesleğini ülkemizin her köşesinde, en zor şartlarda bile en iyi şekilde yapmaya çalışan hemşirelerimiz çalışma esnasında zaman zaman hasta yakınları tarafından, diğer sağlık personeli gibi, istemediğimiz sözlü ya da fiziki şiddete maruz kalmakta; bu gibi durumlara sebebiyet veren kişiler kendilerinden başka kişilerin de sağlık hizmeti alma hakkını gasp etmektedir.

Hemşirelik Haftasının karşılıklı anlayış ve hoşgörünün artmasıyla sağlıkta şiddetin son bulmasına vesile olmasını diliyor, kamuda ve özel sektörde çalışan bütün hemşirelerimizin Gününü ve Haftasını kutluyor, bugün artık aramızda olmayan hemşirelerimizi saygı ile anarken halen bu kutsal mesleği icra eden hemşirelerimize başarı ve kolaylıklar diliyorum.” Haber okunma sayısı: 271

Yazdır

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

YORUMLAR

  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

DİĞER HABERLER

prostat-kanserinde-erken-taninin-onemi

Prostat kanserinde erken tanının önemi

18 Eylül 2018 Salı 15:47
her-yil-1-milyon-kisi-intihar-ediyor

Her yıl 1 milyon kişi intihar ediyor

11 Eylül 2018 Salı 19:22
sarbon-hastaligina-dikkat

Şarbon hastalığına dikkat!

05 Eylül 2018 Çarşamba 22:45
diyet-parmak-izi-gibidir

“Diyet parmak izi gibidir”

05 Eylül 2018 Çarşamba 19:52