AK PARTİ

23 Şubat 2019 Cumartesi

Fatih Çetinkaya

Sağlıkta şiddet son bulsun!

saglikta-siddet-son-bulsun

İl Sağlık Müdürü Uzman Dr. Serhat Korkmaz, “Doğumdan ölüme kadar insanların yanında olan; temelinde insan sevgisi yatan; sabır, özveri, şefkat ve disiplin timsali olan hemşirelik mesleğinin de sözlü ya da fiziki şiddete maruz kalınabiliyor” dedi.
12 Mayıs 2018 Cumartesi 17:56

Afyonkarahisar İl Sağlık Müdürü Uzman Dr. Serhat Korkmaz, Hemşirelik haftası nedeniyle yaptığı açıklamada şunları söyledi: “Modern anlamda hemşireliğin kurucusu olan Florance Nightingale’in doğum günü olan 12 Mayıs, Dünya Hemşireler Günü ve takip eden hafta da Hemşirelik Haftası olarak kutlanmaktadır.

Doğumdan ölüme kadar insanların yanında olan; temelinde insan sevgisi yatan; sabır, özveri, şefkat ve disiplin timsali olan hemşirelik mesleğini ülkemizin her köşesinde, en zor şartlarda bile en iyi şekilde yapmaya çalışan hemşirelerimiz çalışma esnasında zaman zaman hasta yakınları tarafından, diğer sağlık personeli gibi, istemediğimiz sözlü ya da fiziki şiddete maruz kalmakta; bu gibi durumlara sebebiyet veren kişiler kendilerinden başka kişilerin de sağlık hizmeti alma hakkını gasp etmektedir.

Hemşirelik Haftasının karşılıklı anlayış ve hoşgörünün artmasıyla sağlıkta şiddetin son bulmasına vesile olmasını diliyor, kamuda ve özel sektörde çalışan bütün hemşirelerimizin Gününü ve Haftasını kutluyor, bugün artık aramızda olmayan hemşirelerimizi saygı ile anarken halen bu kutsal mesleği icra eden hemşirelerimize başarı ve kolaylıklar diliyorum.” Haber okunma sayısı: 315

Yazdır

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

YORUMLAR

  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

DİĞER HABERLER

anne-adaylarinin-dikkatine

Anne adaylarının dikkatine!

19 Şubat 2019 Salı 18:18
ameliyat-adeta-bir-siir-gibidir

“Ameliyat adeta bir şiir gibidir”

13 Şubat 2019 Çarşamba 16:34
her-6-olumden-1i-kanserden-

Her 6 ölümden 1’i kanserden

05 Şubat 2019 Salı 18:19