Triovista, İstek

03 Temmuz 2020 Cuma

Sandıklı’ya 100 yataklı Engelli Bakım Merkezi

sandikliya-100-yatakli-engelli-bakim-merkezi

Sandıklı’nın ilk ve tek Engelli Bakım Merkezinin ilk hastaları Başkan Mustafa Çöl tarafından karşılandı.
01 Ekim 2019 Salı 18:42

Ülkemizin dört bir yanından hasta kabul etmeye başlayan “Özel Sandıklı Engelli Bakım Merkezi”ne gelen hastaları karşılayan Başkan Mustafa Çöl, tesiste öğle yemeği yiyerek sohbet etti. Hastaların aldığı tedaviler, geçirmiş oldukları rahatsızlıklar, daha önce kaldıkları merkezler gibi konularda bilgi alan Başkan Çöl, merkezde bulunan personele işlerinde kolaylıklar diledi.

Yaklaşık 100 yatak kapasiteli olan “Özel Sandıklı Engelli Bakım Merkezi” modern tıbbi gereçlerle donatılırken hastaların bütün ihtiyaçlarını karşılayacak şekilde modernize edildi. Günlük olarak hastalara kalorileri hesaplanmış yemeklerin çıktığı yemekhanesi bulunan merkezde, vatandaşların şifa bulması için bütün imkânlar bulunuyor.

Engelli Bakım Merkeziyle ilgili açıklama yapan Başkan Mustafa Çöl; “Engelli Bakım Merkezimiz yavaş yavaş hasta kabul etmeye başlamıştır. Bizler ilçemizin hem sağlık alanında hem de ekonomik olarak önünü açmak için girişimlerde bulunmaya devam edeceğiz. Bilindiği gibi Sandıklı Hüdai Kaplıcaları bölgenin sayılı şifa merkezlerinden bir tanesi olarak kabul edilmiş, resmi gazete kararı ile hizmet yelpazesini artırarak devam edeceği kesinleşmiştir. Bu bizler için büyük bir şanstır. Sandıklı ilçesi Şifa merkezi olma yolunda emin adımlarla ilerlemektedir. İlçemizin gerekli ivmeyi yakalayarak hak ettiği başarıyı yaşayacağına olan inancımız tamdır. Bu tesisi açarken FETÖ yapısının parası tekrar vatandaşımıza geri dönecek demiştik. Bunu gerçekleştirdiğimiz için çok mutluyum. İlçemize hayırlı ve uğurlu olsun” ifadelerine yer verdi. 


Haber okunma sayısı: 249

Yazdır

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

YORUMLAR

  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

DİĞER HABERLER