AK PARTİ

22 Şubat 2019 Cuma

Fatih Çetinkaya

Telek Hastanesi devredildi, ismi de değişecek

telek-hastanesi-devredildi-ismi-de-degisecek

Afyonkarahisar’a sağlık alanında uzun yıllar hizmet eden Op. Dr. Mehmet Telek, Türkiye’nin ilk özel Telek Doğum Çocuk Hastanesi ve Tüp Bebek Merkezini devretti.
21 Ocak 2019 Pazartesi 18:32

Afyonkarahisar’ın önde gelen doğum doktoru ve önemli siyasetçilerinden Mehmet Telek, Türkiye’nin ilk özel Telek Doğum Çocuk Hastanesi ve Tüp Bebek Merkezini Op. Dr. Fatih Öğüç’e devretti.

Afyonkarahisar Doğum ve Çocuk Hastanesinde uzun yıllar doğum doktoru olarak eşi Amber Şafak Telek ile birlikte hizmet veren ayrıca bir dönem MHP’den Milletvekilliği yapan Op. Dr. Mehmet Telek, 37 yıl süren hekimlik hizmetini dün düzenlediği basın toplantısı ile noktaladı.

DEVRALAN HEKİM DE ÜNLÜ

Özel hastanelerin önünün açılmasının ardından kendi imkânlarıyla Dervişpaşa Mahallesinde MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’nin 14 yıl önce hizmete açtığı Türkiye’nin ilk Özel Telek Doğum ve Çocuk Hastanesi ve Tüp Bebek Merkezinde evlat hasreti çeken ailelerin çocuk sahibi olmalarını sağlayan Op. Dr. Mehmet Telek, sağlık alanından çekilmeye karar verdi.  Hastaneyi alanında deneyimli, ülkenin önemli hastanelerinde görev almış Op. Dr. Fatih Öğüç’e devretmeye karar verdi. İkili arasında yapılan anlaşma ile şirketin hisseleri eşi Amber Şafak Telek ile birlikte devredildi.HASTANE EMİN ELLERDE

Mehmet Telek, basın toplantısında şunları söyledi: “Çok mutluyum. Birincisi sağlığımızda hastanemizi emin ellere bırakıyoruz. İkincisi hastaneyi Fatih kardeşim gibi bu işin ehline teslim ediyoruz. Üçüncüsü ise çalışanlarımızı mağdur etmedik. Yeri geldi 65 kişi, yeri geldi 100 kişiye iş imkanı verdik. Hastanemizde 14 yılda 10 bin çocuğun doğumu ile 350 tüp bebeğin doğumunu sağladık. Bundan sonra eşim ile birlikte yaşamımızı İstanbul’da devam ettireceğiz” ifadelerine yer verdi. 

KENDİSİNİ BIRAKMAYACAĞIZ

Özel Telek Doğum Çocuk Hastanesi ve Tüp Merkezinin yeni sahibi Op. Dr. Fatih Öğüç ise, Mehmet Telek’ten övgüyle söz ederek, “Sayın Telek ile tanışmamız uzun yıllar öncesindendir. Alanında ne derece uzman bir hekim olduğunu biliyoruz. Kendisini bırakmayacağız. İstanbul’da çalışacak. Özbekistan’da sağlık alanında hizmet verecek. Biz de Afyonkarahisar’da kendisinden aldığımız bayrağı üst seviyelere çıkartmayı hedefliyoruz” diye konuştu. 

AFYON MANŞET HABERHaber okunma sayısı: 478

Yazdır

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

YORUMLAR

  • Neymiş ismi

    Misafir 21 Ocak 2019 19:20 Yarım haber yeni adı neymiş

DİĞER HABERLER

anne-adaylarinin-dikkatine

Anne adaylarının dikkatine!

19 Şubat 2019 Salı 18:18
ameliyat-adeta-bir-siir-gibidir

“Ameliyat adeta bir şiir gibidir”

13 Şubat 2019 Çarşamba 16:34
her-6-olumden-1i-kanserden-

Her 6 ölümden 1’i kanserden

05 Şubat 2019 Salı 18:19