CACTUS

25 Mayıs 2019 Cumartesi

Tıp Bayramı’nın 100. Yıldönümü kutlanıyor

tip-bayraminin-100-yildonumu-kutlaniyor

Gün FM’de yayınlanan Gündem programına Afyonkarahisar Tabip Odası Başkanı Dr. Alev Türe konuk olarak katıldı. Türe 14 Mart Tıp Bayramı nedeniyle açıklamalarda bulundu.
12 Mart 2019 Salı 19:43

“Bu sene, tıbbiyelilerin işgale karşı direnme iradesini ortaya koymalarının 100.yıldönümü” diyen Türe, “Bu 14 Mart Tıp Bayramı bizler için her zamankinden daha anlamlı. Bu nedenle her zamankinden daha canlı, daha heyecanlı, daha coşkuluyuz” diye konuştu.

“İlk Tıp Bayramı 1919 yılının 14 Mart’ında yapıldı”

İlk Tıp Bayramı’nın 1919 yılının 14 Mart’ında işgal altındaki İstanbul’da gerçekleştiğini belirten Türe, “O gün Tıbbiye 3. Sınıf öğrencisi Hikmet Boran’ın önderliğinde, Tıp Okulu öğrencileri işgali protesto için toplanmış ve onlara devrin ünlü doktorları da destek vermişti. Böylece Tıp Bayramı, tıp mesleği mensuplarının yurt savunma hareketi olarak başlamıştır” şeklinde konuştu.

“Tıp Bayramı sağlık çalışanlarına kutlu olsun”

“Yüz yıldır ülkemize, mesleğimize ve geleceğimize sahip çıkmanın bilinciyle hareket ediyoruz” diye konuşan Afyonkarahisar Tabip Odası Başkanı Dr. Alev Türe, “Hekimlik ve sağlık ortamının sorunlarını ve çözümlerini oluşturma adına çalışmalar yapılmaktadır. Daha iyi, daha güzel, sağlığımız için çalışanlara şiddetin olmadığı çalışma koşullarını sağlama adına hep birlikte el ele ulaşmak dileğiyle tüm sağlık çalışanlarının, hekim camiasının tıp bayramını kutlar, esenlikler dilerim” şeklinde değerlendirmede bulundu.

Yayın sonrası tüm sağlık çalışanları adına Afyonkarahisar Tabip Odası Başkanı Dr. Alev Türe’nin Tıp Bayramını kutlayan Gün FM Yönetim Kurulu Başkanı Fadime Akar, Türe’ye çiçek takdim etti. Türe ise Akar’a teşekkür ederek Gün FM’in başarılı yayınlarının devamını diledi. Haber okunma sayısı: 72

Yazdır

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

YORUMLAR

  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

DİĞER HABERLER

uzmanindan-beslenme-onerileri

Uzmanından beslenme önerileri

22 Mayıs 2019 Çarşamba 19:27
tansiyonunuzu-kontrol-ettirdiniz-mi

Tansiyonunuzu kontrol ettirdiniz mi?

16 Mayıs 2019 Perşembe 18:31
akilci-ilac-kullanimi-onemli

“Akılcı ilaç kullanımı önemli”

14 Mayıs 2019 Salı 18:06
yilin-hemsiresi-belli-oldu

Yılın Hemşiresi belli oldu

14 Mayıs 2019 Salı 16:30

AFYONKARAHİSAR - HAVA DURUMU

AFYONKARAHISAR