Döner Ateşi üst

21 Nisan 2019 Pazar

Vali Tutulmaz, sağlık kuruluşlarını denetledi

vali-tutulmaz-saglik-kuruluslarini-denetledi

Vali Tutulmaz gün içerisindeki programları dahilinde İl Sağlık Müdürlüğüne bağlı Halk Sağlığı Başkanlığı, Toplum Sağlığı Merkezi Koruyucu Ağız Tarama ve Eğitim Merkezi (KADTEM), 112 Başhekimliği ile Kanser Erken Tarama Teşhis Merkezi (KETEM)’de denetlemelerde bulundu.
22 Ocak 2019 Salı 20:24

Vali Mustafa Tutulmaz İl Sağlık Müdürlüğüne bağlı Halk Sağlığı Başkanlığını denetlemeleri sırasında başkanlığa bağlı idari birimlerin yaptıkları çalışmalar hakkında yetkililerden bilgiler aldı. Denetlemeler sırasında Klinik ve Klinik dışı iki bölümden oluşan Halk Sağlığı Laboratuvarlarında da incelemelerde bulunan Vali Tutulmaz, laboratuvarların birimleri, verdikleri hizmetler ve yaptıkları çalışmalar hakkında yetkililerden ayrıntılı bilgiler aldı.

İçme, Kullanma, Kaynak, Doğal Mineralli, Kaplıca, Havuz Diyalız Suları, Kaplıca Çamurunun analizlerinin yapıldığı Klinik dışı laboratuvarı bölge laboratuvarı olup 42 parametreden akredite oldu.

Toplum Sağlığı Merkezi Koruyucu Ağız Tarama ve Eğitim Merkezi’nde (KADTEM)  okullarda belli programlar dahilinde gidilip, diş taramalara ve flor vernik  uygulamaları yapılıyor.

Kanser Erken Tarama Teşhis Merkezi (KETEM)’de ise kanser hastalığının riesk faktörleri ile erken teşhisine yönelik her türlü eğitim ve danışmanlık hizmetleri, ulusal kanser tarama standartlarına göre kolon ( bağırsak), servisk (rahim ağzı) ve meme kanserlerine yönelik  taramalar yapılıyor.

Vali Tutulmaz, Sağlık Müdürlüğüne bağlı tüm kuruluşlarda sağlık hizmetlerinin aksamadan yürütülmesi noktasında gerekli önlemlerin alınması için kurum yetkililerine talimatlar verdi.

 Haber okunma sayısı: 338

Yazdır

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

YORUMLAR

  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

DİĞER HABERLER

anne-dostu-hastane-secildi

Anne Dostu Hastane seçildi

18 Nisan 2019 Perşembe 19:24
dikkat-ayakustu-beslenme-ve-teknoloji

Dikkat! Ayaküstü beslenme ve teknoloji...!

17 Nisan 2019 Çarşamba 22:48
kenevir-masaya-yatirildi

Kenevir masaya yatırıldı

17 Nisan 2019 Çarşamba 21:21
cocuk-sagligi-masaya-yatirildi

Çocuk sağlığı masaya yatırıldı

16 Nisan 2019 Salı 21:12
saglik-yoneticilerine-hap-egitimi

Sağlık yöneticilerine HAP Eğitimi

12 Nisan 2019 Cuma 18:03

AFYONKARAHİSAR - HAVA DURUMU

AFYONKARAHISAR