CACTUS YENİ

26 Ağustos 2019 Pazartesi

moto

Vali Tutulmaz, sağlık kuruluşlarını denetledi

vali-tutulmaz-saglik-kuruluslarini-denetledi

Vali Tutulmaz gün içerisindeki programları dahilinde İl Sağlık Müdürlüğüne bağlı Halk Sağlığı Başkanlığı, Toplum Sağlığı Merkezi Koruyucu Ağız Tarama ve Eğitim Merkezi (KADTEM), 112 Başhekimliği ile Kanser Erken Tarama Teşhis Merkezi (KETEM)’de denetlemelerde bulundu.
22 Ocak 2019 Salı 20:24

Vali Mustafa Tutulmaz İl Sağlık Müdürlüğüne bağlı Halk Sağlığı Başkanlığını denetlemeleri sırasında başkanlığa bağlı idari birimlerin yaptıkları çalışmalar hakkında yetkililerden bilgiler aldı. Denetlemeler sırasında Klinik ve Klinik dışı iki bölümden oluşan Halk Sağlığı Laboratuvarlarında da incelemelerde bulunan Vali Tutulmaz, laboratuvarların birimleri, verdikleri hizmetler ve yaptıkları çalışmalar hakkında yetkililerden ayrıntılı bilgiler aldı.

İçme, Kullanma, Kaynak, Doğal Mineralli, Kaplıca, Havuz Diyalız Suları, Kaplıca Çamurunun analizlerinin yapıldığı Klinik dışı laboratuvarı bölge laboratuvarı olup 42 parametreden akredite oldu.

Toplum Sağlığı Merkezi Koruyucu Ağız Tarama ve Eğitim Merkezi’nde (KADTEM)  okullarda belli programlar dahilinde gidilip, diş taramalara ve flor vernik  uygulamaları yapılıyor.

Kanser Erken Tarama Teşhis Merkezi (KETEM)’de ise kanser hastalığının riesk faktörleri ile erken teşhisine yönelik her türlü eğitim ve danışmanlık hizmetleri, ulusal kanser tarama standartlarına göre kolon ( bağırsak), servisk (rahim ağzı) ve meme kanserlerine yönelik  taramalar yapılıyor.

Vali Tutulmaz, Sağlık Müdürlüğüne bağlı tüm kuruluşlarda sağlık hizmetlerinin aksamadan yürütülmesi noktasında gerekli önlemlerin alınması için kurum yetkililerine talimatlar verdi.

 Haber okunma sayısı: 376

Yazdır

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

YORUMLAR

  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

DİĞER HABERLER

diyetisyenlerden-onemli-uyarilar

Diyetisyenlerden önemli uyarılar!

22 Ağustos 2019 Perşembe 21:16
ptt-personeline-ilkyardim-egitimi

PTT personeline ilkyardım eğitimi

21 Ağustos 2019 Çarşamba 20:53
kuran-kursu-ogrencilerine-hijyen-egitimi

Kur’an Kursu öğrencilerine hijyen eğitimi

01 Ağustos 2019 Perşembe 22:04
emirdag-ve-iscehisarda-saglik-denetimi

Emirdağ ve İscehisar'da sağlık denetimi

22 Temmuz 2019 Pazartesi 21:08
mudur-korkmaz-denetledi

Müdür Korkmaz denetledi

12 Temmuz 2019 Cuma 15:53