KOLAYLI YENİ

28 Mayıs 2018 Pazartesi

Yeni Paramediklere Yoğunlaştırılmış Eğitim

yeni-paramediklere-yogunlastirilmis-egitim

Sağlık Müdürlüğü tarafından 112 personeline yönelik eğitimler, ilimize yeni atanan 25 AABT'ye (paramedik) verilecek eğitim modülleri ile devam ediyor.
05 Temmuz 2017 Çarşamba 21:44

Sağlık Müdürlüğü Eğitim Birimi tarafından daha önceki 112 personeline 1 sene içerisinde verilen eğitimler, ilimizde yeni göreve başlayan paramediklere Temmuz ayı boyunca haftalık kurlar şeklinde verilecek.

Böylece tüm zorunlu modül eğitimleriyle beraber hizmet içi eğitimlerini de bu ay içerisinde almaları sağlanarak donanımlı olarak sahaya çıkmaya hazır hâle gelecekler. Bu eğitimlerin ilk ayağı, 03-07 Temmuz 2017 tarihlerinde 25 AABT (paramedik) kursiyere verilen eğitimle başlayarak ve eğitimlere katılacak olan sağlık personeli, "Travma İleri Yaşam Desteği Eğitimi, Çocuk İleri Yaşam Desteği Eğitimi, Erişkin İleri Yaşam Desteği Eğitimi, Tıbbı KBRN ve Aile İçi Şiddetle Mücadele Eğitimi" vb. gibi dersleri teorik ve uygulamalı görmüş olacaklar.

Bu eğitimleri yakında takip eden Sağlık Müdürü Dr. Necip Yemenici "Bu vesileyle hem sağlık personelimizi birebir tanıma ve dinleme imkanına kavuşuyoruz hem de aldıkları eğitimlerin kendilerini nasıl geliştirdiğini yakından görme fırsatını elde ediyoruz. Bu eğitimlerin hazırlanmasında emeği geçen arkadaşlarımıza teşekkür ediyor, katılımcı personelimizden de eğitimlerden en iyi şekilde faydalanmalarını temenni ediyorum" diyerek vatandaşa verilen sağlık hizmetinde bu eğitimlerin çok önemli olduğunun altını çizdi.

ASHEP belgeli doktor ve ATT'lerden oluşan eğitmenlerin yanı sıra Afyon Kocatepe Üniversitesi'nden de hocaların destek verdiği eğitimler de ayrıca 112 Acil Çağrı Merkezi ziyaretleri yapılarak yeni başlayan personele sistemin işleyişi yerinde anlatılacak.

 Haber okunma sayısı: 217

Yazdır

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

YORUMLAR

  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

DİĞER HABERLER

aile-hekimlerine-e-yoklama-egitimi

Aile Hekimlerine "e-Yoklama" Eğitimi

26 Mayıs 2018 Cumartesi 18:08
ketem-mukabelelerde-kanseri-anlatiyor

KETEM, mukabelelerde kanseri anlatıyor

24 Mayıs 2018 Perşembe 17:57
askom-toplantisi-yapildi

ASKOM toplantısı yapıldı

23 Mayıs 2018 Çarşamba 23:11
hemsireler-gunu-coskuyla-kutlandi

Hemşireler günü coşkuyla kutlandı

17 Mayıs 2018 Perşembe 22:43
yuksek-tansiyon-gizli-dusmandir

Yüksek tansiyon gizli düşmandır

16 Mayıs 2018 Çarşamba 18:28