21 Kasım 2019 Perşembe

Afyon’dan çıkan film dünyaya açıldı

afyondan-cikan-film-dunyaya-acildi

Küresel çevre kirliliğini gözler önüne serdiği Büyük Menderes Belgesel Filmi, Uluslararası Film Festivallerindeki yoluna devam ediyor.
22 Nisan 2019 Pazartesi 19:21

Afyon Kocatepe Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Sinema ve Televizyon bölümü Öğr. Üyesi Dr. Yavuz Özer’in yapımcılığını ve yönetmenliğini üstlendiği Büyük Menderes Havzasının Ege Bölgesi, Türkiye hatta küresel çevre kirliliğini gözler önüne serdiği Büyük Menderes Belgesel Filmi, Uluslararası Film Festivallerindeki yoluna devam ediyor.

22-27 Nisan 2019 tarihlerinde Nigeria / Logus’ta düzenlenecek olan EKOIFF (Ekoloji İnternational Film Festival) Kısa Belgesel Film kategorisinde 3 finalist filmden biri olarak seçildi.

Büyük Menderes Filmi; festivalde Estonya ve Amerika'dan diğer iki filmle birlikte En İyi Belgesel Film ödülü için yarışıyor. Uluslararası 4. Ödülüne çok yakın olan Büyük Menderes Filmi; EKOIFF Festivalinde tüm kategorilerde finalist olarak seçilen tek Türk filmi olarak öne çıktı.

Büyük Menderes Belgesel Filmi ayrıca, 2018 Nisan ayında Arjantin Santa Cruz Film Festivalinde en iyi belgesel film, 2018 Ekim ayında Polonya Krakow Çevre Filmleri Festivalinde Jüri Özel Ödülü ve 2018 Kasım ayında Fransa/Cannes’da, Cannes Akdeniz Filmleri Festivalinde “Övgüye Layık Eser” ödüllerini kazandı ve şimdiye dek 20 Uluslararası Festivalde finalist oldu.

  Haber okunma sayısı: 150

Yazdır

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

YORUMLAR

  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

DİĞER HABERLER