CACTUS YENİ

15 Ekim 2019 Salı

AKSAM’dan iki muhteşem konser

aksamdan-iki-muhtesem-konser

Alimoğlu Kültür Sanat Araştırma Merkezi (AKSAM) Türk Sanat Müziği ve Türk Halk Müziği Koroları 2018-2019 çalışmalarını iki muhteşem konser ile tamamladı.
21 Haziran 2019 Cuma 19:08

Afyonkarahisar protokolünün de katıldığı konserler yoğun yağmura rağmen sanatseverlerin teveccühleri ile gerçekleştirildi. 16 Nisan 2019 Pazar günü Türk Sanat Müziği Topluluğu, Türk Sanat Müziği Sanatçısı Zekâi Tunca’nın konuk sanatçı olarak katıldığı konser ile sanatseverlerin karşısına çıktı.

“Ömürlük Şarkılar & Şarkılarda Ömür” temasının işlendiği konserin ikinci bölümünde Zekâi Tunca kendi eserlerinden oluşan muhteşem bir repertuar ile Afyonkarahisarlı sanatseverlere unutulmaz bir gece yaşattı.

19 Nisan 2019 Çarşamba akşamı bu kez AKSAM Türk Halk Müziği İcra Topluluğu “Karacaoğlan Türküleri” temasıyla sanatseverlerle buluştu. Halk müziği kültürümüzün önemli değerlerinden olan Karacaoğlan’a ait eserlerin seslendirildiği konsere AKSAM Halk Oyunları Topluluğunun gösterileri de renk kattı.

Kültür Bakanlığı sanatçılarından Müslüm & Mustafa EKE kardeşlerin konuk edildiği konserin ikinci bölümünde Türk Halk Müziğinin birbirinden eşsiz eserleri davetlilerin katılımıyla hep bir ağızdan seslendirildi.

Konserlerden önce konuşan AKSAM Genel Koordinatörü Öğr. Gör. Yunus Emre UĞUR, “Afyonkarahisar’ın en önemli kültür sanat derneği olan AKSAM’ın çalışmaları hakkında sanatseverleri bilgilendirdi.

Yaz tatilinde de alanında uzman eğitmen kadrosu ile piyano, gitar, yan flüt, bağlama, ud, keman, ney gibi enstrümanların yanı sıra, rölyef, yağlıboya resim, zumba, konservatuvar ve güzel sanatlar liselerine hazırlık kursları gibi kursların devam edeceğini belirtti. 


Haber okunma sayısı: 192

Yazdır

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

YORUMLAR

  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

DİĞER HABERLER

ask-gunlerine-davetlisiniz

AŞK Günleri’ne davetlisiniz

27 Eylül 2019 Cuma 20:06
siir-aksamlari-basladi

Şiir akşamları başladı

26 Eylül 2019 Perşembe 23:42
iscehisarda-ramazan-celik-coskusu

İscehisar’da Ramazan Çelik coşkusu

10 Eylül 2019 Salı 21:06
aleyna-tilki-afyonlulari-costurdu

Aleyna Tilki Afyonluları coşturdu

08 Eylül 2019 Pazar 18:52
fedon-hayranlariyla-bulustu

Fedon hayranlarıyla buluştu

07 Eylül 2019 Cumartesi 18:52