KOLAYLI YENİ

20 Eylül 2018 Perşembe

Amatör çalgıcılar hünerlerini sergiledi

amator-calgicilar-hunerlerini-sergiledi

Afyon Kocatepe Üniversitesi (AKÜ) Devlet Konservatuvarı tarafından “12. Ulusal Amatör Çalgıcılar Festivali” düzenlendi.
12 Mart 2018 Pazartesi 19:31

İbrahim Küçükkurt konferans salonunda gerçekleştirilen ve Danışma Değerlendirme Kurulu Üyesi olarak Isparta Güzel Sanatlar Lisesi müzik öğretmenleri Aysu Akgün, Filiz Gökçe ve Fatma Özcan’ın yer aldığı festivalde 161 bireysel, 6 düo, 1 trio ve 1 quartet olmak üzere 169 amatör müzisyen performans sergiledi.

Etkinlikte açış konuşmasını yapan Festival Düzenleme Kurulu Başkanı Öğretim Elemanı Filiz Yıldız, festivalin 2007 yılından itibaren amatör müzik eğitimine büyük katkılar sağladığını ifade etti. Festivalin her yıl katlanarak büyüdüğünü dile getiren Yıldız, “Yediden yetmişe herkesin amatör müziğe yönelmesi ve bunun mesleki müzik eğitimi veren kurumlarca desteklenmesinin gerekliliğine inanan AKÜ Devlet Konservatuvarı, Prof. Dr. Uğur Türkmen öncülüğünde, ilk yıl 14 katılımcının sahne aldığı etkinliğin ikincisinde 31, üçüncüsünde 42, dördüncüsünde 47, beşincisinde de 69 amatör müzisyenin performans sergilemesini sağlamıştır. Bu yıl ise bu sayı 169 olmuş durumdadır” dedi.

Düzenlenen festivalin yerel kimlikten sıyrılarak ulusal bir boyut kazandığının altını çizen Yıldız, “Altıncısından itibaren etkinlik ulusal boyutta, festival kimliği altında ve Danışma ve Değerlendirme Kurulu oluşmuş olarak geniş bir katılımcı kitlesine sahip olmuştur. Danışma ve Değerlendirme Kurulu üyesi olarak festivallere her sene farklı üniversitelerden çok değerli hocalar gelip bütün katılımcıları büyük bir özenle dinleyerek değerlendirmişlerdir. Yurt genelinde bir katılımcı kitlesine sahip olan festivale 15 farklı ilden katılımcılar gelerek performans sergilemişlerdir” diye konuştu.

 Haber okunma sayısı: 128

Yazdır

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

YORUMLAR

  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

DİĞER HABERLER

oyuncu-araniyor

Oyuncu aranıyor

19 Eylül 2018 Çarşamba 20:37
demir-demirkan-ve-ceza-costurdu

Demir Demirkan ve Ceza coşturdu

02 Eylül 2018 Pazar 17:38
susuz-halki-yaz-senliginde-costu

Susuz halkı Yaz Şenliğinde coştu

31 Ağustos 2018 Cuma 19:07
zaim-guvenc-gunes-balcikla-sivanmaz

Zaim Güvenç: “Güneş balçıkla sıvanmaz”

13 Ağustos 2018 Pazartesi 20:46